Reštart F3F sezóny 2020 – Záhorie – klubový seriál

Náš seriál F3F Záhorie 2020 sme boli nútení z dôvodu protipandemických opatrení, ukončiť po troch súťažiach. Celkové poradie:   1. Fero Ruisl, 2. Ivan Svetlík, 3. Luděk Navarčík, všetci LMK Istropolitana. Seriálu sa zúčastnilo celkom 21 pilotov. Ceny boli odovzdané v hale vo Viničnom, kam chodíme počas dlhých zimných večerov akrobatiť.

Celkové VÝSLEDKY

V budúcom roku máme v pláne usporiadať 5 súťaží seriálu Záhorie F3F 2021. Uvidíme ako to dopadne…

PART #3
Ďalšia súťaž Klubového seriálu LMK Istropolitana – F3F Záhorie sa lietala v nedeľu 30.8.2020 na Turbulátore za účasti 15 pilotov z toho jeden z Fínska (Marko) a 5 z Rakúska. Konečne fúkalo (4-10m/s) a súťaž sa podobala na rýchlostný závod. Podmienky boli dobré no bolo aj niekoľko poškodených modelov…  Robo Bartók prišiel neskôr (z F5J súťaže v Holíči) a dal si jedno kolo s nami.
VÝSLEDKY a štatistika pilotov podľa jednotlivých kôl. Najlepší čas súťaže 39,31 F.Ruisl v 7.kole.

Po 9. kolách zvíťazil F.Ruisl – ORDEN, LMK Istropolitana, druhý Marko Alho – WASABI – z Fínska, tretí J.Wiklicky – FS6 – z Rakúska.

FOTO album – Laco Vašek & Marko Alho, VIDEO (ďakujem / thanks)

Link na Lacov článok


Verejná súťaž klubového seriálu LMK Istropolitana – F3F Záhorie plánovaná na víkend 8./9.8.2020. sa z dôvodu predpovede nevhodných podmienok nekoná.

PART #2
Letné mesiace v našich končinách sú známe tým, že je horúco a väčšinou bezvetrie alebo slabý vietor. Celý týždeň sme sledovali predpoveď na víkend a ukazovalo sa, že pri severnom vetre by bola najlepšia voľba Pecková, ibaže tú sa rozhodli ochranári  pred nami ochrániť. Na Havran to vyzeralo viac zo západu a tak sa druhá súťaž Klubového seriálu F3F – Záhorie, v snahe o čo najlepšie podmienky, lietala v nedeľu 12.7.2020 na Bezovci.
Zišlo sa nás 12. Ráno dosahoval severný vietor 11m/s, teplota slabých 18°C a prišli na rad aj zimné bundy. Lyžiarsky svah na Bezovci nás potrápil. Lepšie a slabšie podmienky sa striedali a nikdy nebolo jasné podľa čoho…

Pristávanie na Bezovci nie je jednoduché. Luděk sa dostal do kolízie so stromom, Ľuboslav ukončil 6. kolo pristátím v lese a nešťastný Jaro poškodil svoj čerstvo opravený model taktiež pri pristávaní. Potvrdilo sa, že model musí byť pod kontrolou až do úplného zastavenia.

Po 9-tich kolách zvíťazil F.Ruisl – ORDEN, LMK Istropolitana, druhý Zdeno Matejka – PITTBUL 2, Svahy Martin a tretí, s rozdielom 6 bodov,  Vlado Šimo – WASABI, KLM Ružomberok.

Výsledky a štatistika letov. Najlepší čas súťaže 40,97s zaletel Zdeno v 6. kole.

Môj čierny ORDEN absolvoval prvú súťaž, dobre zalietal Ivan, náš nádejný F3F pilot a skončil na 4. mieste tesne pred Luděkom. Do 4. kola sa darilo Rasťovi…

Odkaz na Lacov článok.

PART #1
Po dlhých dňoch bez súťaží a po uvoľnení opatrení súvisiacich s vírusom, usporiadal LMK Istropolitana v sobotu 6.6.2020 prvú súťaž Klubového seriálu Záhorie.
Predpoveď počasia sľubovala dobré podmienky na Turbulátore.
Za účasti 11 pilotov v slnečnom počasí s premenlivým JV-J vetrom 6-12m/s sme od 11. do 18. hodiny odlietali 15 kôl. Turbulátor nezostal nikomu nič dlžný… Niekoľko modelov bolo poškodených.

Lietali sa veľmi rozdielne časy, najlepší čas 42,77s F.Ruisl v 5.kole. Častá zmena podmienok (smeru a rýchlosti vetra) vplývala na výsledky v každom kole.
Pri počte 11 pilotov odlietať 15 kôl so „samoobsluhou pri meraní“ bol aj dobrý mentálny tréning. Koncentrácia na lietanie a pristávanie v slabnúcich podmienkach sa s pribúdajúcimi kolami zhoršovala. Treba si zvykať…

Zvíťazil F.Ruisl – ORDEN, LMK Istropolitana, druhý Miloš Hudcovič – ELDORADO a tretí Miloš Kromholc – PITTBUL 2, obaja LMK FF Piešťany.

VÝSLEDKY a štatistika letov a VIDEO od Ľuboslava

There are 6 comments. Add yours

 1. 7th jún 2020 | Ľuboslav says:
  Bolo to super, krásne počasie, podmienky mohli byť konzistentnejšie, ale dobrá škola. Škoda tých rozbitých modelov a poškodení. A taktiež mojej spálenej tvare od slnka. :) Spravil som video, sú tam počuť aj časy a v popise sú odkazy na jednotlivé lety. www.youtube.com/watch?v=sC9QJBTwshA&feature=youtu.be" rel="nofollow
  • 8th jún 2020 | F.Ruisl says:
   Vďaka za video...
  • 8th jún 2020 | Luděk says:
   Díky za vzorové video
 2. 7th jún 2020 | Miloš says:
  Dobré je to len si to nepokazme.
 3. 7th jún 2020 | Dráčik says:
  Každá takáto súťaž nás posúva kus dopredu. Ďakujeme.
  • 7th jún 2020 | Laco says:
   Niekoho dopredu, iného dozadu :roll: