Klubový seriál F3F MK Záhorie 2018

Klubový seriál F3F MK Záhorie 2018 / #2 – Tajfún race

V sobotu 30.6.2018 pokračoval Klubový seriál MK Záhorie ďalšou súťažou na Peckovej a bol to riadny „mazec“.
Predpoveď počasia prilákala 13 pilotov z toho 6 z Rakúska. Už od rána fúkal silný SV vietor 12m/s, v nárazoch do 16m/s a keď sme s Luděkom prichádzali vo vzduchu už fičalo niekoľko modelov.
Rozbalili sme štartovisko, vyskúšali meranie a asi o 10:30 hod sme začali lietať. Prúdenie vzduchu bolo turbulentné s množstvom nečakaných prekvapení. Pristávanie, aj keď na Peckovej je miesta dosť a tráva nebola ešte pokosená, robilo dosť starostí. Viacerí piloti si poškodili modely práve pri pristátí.
Vietor postupne ešte o niečo zosilnel na 14-18m/s. Lietali sme naložení niečo cez 4kg čo je vidieť aj na nameraných časoch. Najlepší čas 35.83s zaletel Luděk v treťom kole. Hranica 40s bola pokorená viackrát.
Do 16. hodiny sme s jednou krátkou prestávkou odleteli 10 kôl.
Zvíťazil F.Ruisl, druhý L.Navarčík, tretí M. Weichhardt(A)

VÝSLEDKY / RESULTS
GRAF PORADIA
Laco poslal link na foto a video z „Trieskovej…“
FOTO
VIDEO

Klubový seriál F3F MK Záhorie 2018 / #1 a Bitka o Bošácku pálenicu

2. Christian Schimanek(A), 1. Josef Viklický(A), 3. Arthur Frenslich(A)

 
Súťažnú sezónu F3F sme začali prvou súťažou Klubového seriálu F3F MK Záhorie na Peckovej. Spojili sme to s „Bitkou o Bošácku pálenicu“, ktorú mal v pláne Laco Vašek pred týždňom ale pre nevhodné podmienky sa nekonala.

Prišlo celkom 13 pilotov, z toho 6 z Rakúska. Keď sme ráno prišli na Turbulátor, boli už tam aj s technikou, ktorá pripomínala koncert Pink Floyd… Hannes chcel odskúšať techniku na Donaupokal a spolu s Christianom robili výsledky, za čo im ďakujem.
Na bázach sme sa striedali a prišiel nám pomôcť aj Ivan Svetlík (nadejný F3F pilot ..?)
Chvíľu sme čakali na vietor a asi o 10:30hod sme začali lietať v JV vetre 4-5m/s. Na Turbulátor sú to dosť chudobné podmienky, čo je vidieť aj na výsledkoch (1.kolo 56.75s, 2. 60.03s, 3. 71.98, 4. 66.77s, 5. 78.35s). Rýchlosť vetra kolísala, vyskytli sa aj opravy.
Po dvoch kolách sme urobili pauzu a prišli na rad kolená, ktoré tradične priviezol Laco Vašek. Dúfali sme, že podmienky sa vylepšia ale nestalo sa. Vážnym varovaním bola deštrukcia prvých dvoch cien uložených na slnku… Odleteli sme ešte tri kolá a súťaž sme ukončili.

Bitku o Bošácku pálenicu a prvú súťaž Klubového seriálu F3F zaslúžene vyhral Josef Viklický(A), druhý bol Christian Schimanek(A), tretí Arthur Frenslich(A).
VÝSLEDKY / RESULTS
Arhtur lietal s novým NEEDE100 DSL s motýľom a išlo mu to celkom dobre.
Spotrebované tekutiny sme doplnili v salaši pri Kunovskej priehrade
FOTO
Ďakujem všetkým za pomoc, priateľskú atmosféru a hladký priebeh súťaže. Lacovi ďakujem za to, že sa postaral o ceny a stravu pre hladných pilotov.
Link na Lacov článok „Bitka o Bošácku pálenicuBAČABÚK

No comments yet.

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.