Klubový seriál F3F MK Záhorie 2018

Konečné poradie Seriálu F3F MK Záhorie

Celkové poradie MKZ 2018

CELKOVNÉ PORADIE MKZ_2018 – RESULTS
Celkové poradie: 1. F.Ruisl, 2. L.Navarčík, 3. J.Wiklicky (pohár prevzal Fritz)
L. Navarčík – FOTO z ukončenia Klubového seriálu F3F MK Záhorie 2018


Klubový seriál F3F MK Záhorie 2018 / #3

Premium WordPress Themes

Klubový seriál MK Záhorie – posledná súťaž. Predpoveď na viacerých portáloch bola veľmi rozdielna, súťaž sme dali na nedeľu 23.9.2018 a lietali sme na južnom svahu – Turbulátor.
Vietor bol po príchode asi o 10.hod. celkom od západu tak sme čakali. Potom prišiel krátky dážď a čakali sme ako sa to vyvinie. Oplatilo sa…
Vytúžený vietor sa dostavil, najprv slabý, to sme si iba poletovali a neskôr 7-9m/s ako sa na Turbulátor patrí.
Prišlo nás päť, z toho dvaja z Rakúska. Neskôr prišiel po dlhom čase medzi nás aj Paľo, tak nás bolo šesť.
Po krátkej rozcvičke sme začali lietať. Kedže nás bolo málo, lietali sme na jedno odhodenie tri štarty. V silnom vetre to išlo celkom svižne. Odleteli sme 6 kôl a v rýchlosti sme balili veci, lebo z údolia sa blížil dosť vážne vyzerajúci dážď. Neskôr sa ukázalo, že to bol iba planý poplach, lebo dážď sa rozplynul…
Súťaž sme ukončili a presunuli sme sa do Koliby pri Kunovskej. Po dobrom obede bola súťaž aj celý seriál vyhodnotené.
Zvíťazil F.Ruisl, druhý H.Plöschberger, tretí L.Navarčík.
Výsledky súťaže: RESULTS
scoresGraphs
rounds

Klubový seriál F3F MK Záhorie 2018 / #2 – Tajfún race

V sobotu 30.6.2018 pokračoval Klubový seriál MK Záhorie ďalšou súťažou na Peckovej a bol to riadny „mazec“.
Predpoveď počasia prilákala 13 pilotov z toho 6 z Rakúska. Už od rána fúkal silný SV vietor 12m/s, v nárazoch do 16m/s a keď sme s Luděkom prichádzali vo vzduchu už fičalo niekoľko modelov.
Rozbalili sme štartovisko, vyskúšali meranie a asi o 10:30 hod sme začali lietať. Prúdenie vzduchu bolo turbulentné s množstvom nečakaných prekvapení. Pristávanie, aj keď na Peckovej je miesta dosť a tráva nebola ešte pokosená, robilo dosť starostí. Viacerí piloti si poškodili modely práve pri pristátí.
Vietor postupne ešte o niečo zosilnel na 14-18m/s. Lietali sme naložení niečo cez 4kg čo je vidieť aj na nameraných časoch. Najlepší čas 35.83s zaletel Luděk v treťom kole. Hranica 40s bola pokorená viackrát.
Do 16. hodiny sme s jednou krátkou prestávkou odleteli 10 kôl.
Zvíťazil F.Ruisl, druhý L.Navarčík, tretí M. Weichhardt(A)

VÝSLEDKY / RESULTS
GRAF PORADIA
Laco poslal link na foto a video z „Trieskovej…“
FOTO
VIDEO

Klubový seriál F3F MK Záhorie 2018 / #1 a Bitka o Bošácku pálenicu

Súťažnú sezónu F3F sme začali prvou súťažou Klubového seriálu F3F MK Záhorie na Peckovej. Spojili sme to s „Bitkou o Bošácku pálenicu“, ktorú mal v pláne Laco Vašek pred týždňom ale pre nevhodné podmienky sa nekonala.

Prišlo celkom 13 pilotov, z toho 6 z Rakúska. Keď sme ráno prišli na Turbulátor, boli už tam aj s technikou, ktorá pripomínala koncert Pink Floyd… Hannes chcel odskúšať techniku na Donaupokal a spolu s Christianom robili výsledky, za čo im ďakujem.
Na bázach sme sa striedali a prišiel nám pomôcť aj Ivan Svetlík (nadejný F3F pilot ..?)
Chvíľu sme čakali na vietor a asi o 10:30hod sme začali lietať v JV vetre 4-5m/s. Na Turbulátor sú to dosť chudobné podmienky, čo je vidieť aj na výsledkoch (1.kolo 56.75s, 2. 60.03s, 3. 71.98, 4. 66.77s, 5. 78.35s). Rýchlosť vetra kolísala, vyskytli sa aj opravy.
Po dvoch kolách sme urobili pauzu a prišli na rad kolená, ktoré tradične priviezol Laco Vašek. Dúfali sme, že podmienky sa vylepšia ale nestalo sa. Vážnym varovaním bola deštrukcia prvých dvoch cien uložených na slnku… Odleteli sme ešte tri kolá a súťaž sme ukončili.

Bitku o Bošácku pálenicu a prvú súťaž Klubového seriálu F3F zaslúžene vyhral Josef Viklický(A), druhý bol Christian Schimanek(A), tretí Arthur Frenslich(A).
VÝSLEDKY / RESULTS
Arhtur lietal s novým NEEDE100 DSL s motýľom a išlo mu to celkom dobre.
Spotrebované tekutiny sme doplnili v salaši pri Kunovskej priehrade
FOTO
Ďakujem všetkým za pomoc, priateľskú atmosféru a hladký priebeh súťaže. Lacovi ďakujem za to, že sa postaral o ceny a stravu pre hladných pilotov.
Link na Lacov článok „Bitka o Bošácku pálenicuBAČABÚK