Seriál MaSR F3F – Dobšiná

Seriál MaSR F3F – Dobšiná

V dňoch 10.-11.6.2017 za účasti 13 pilotov sa lietala ďalšia súťaž Seriálu MaSR F3F 2017 – XXVII. ročník PPP mesta Dobšiná na Dobšinskom kopci – Gugeľ. Zorganizoval ju Mgr. ŠTEFAN ANDOGA , mesto Dobšiná a BIRCH s.r.o. Rožňava.

Víkendová predpoveď hovorila o búrke v sobotu a zmene vetra na SV a rovnako aj na nedeľu. Viacerí sme váhali či vôbec na Dobšinú cestovať, lebo lietanie na severnom svahu pri SV vetre nepatrí k tomu, čo obľubujem a na Dobšinú to mám 330 km. Vidina krásnej prírody a spomienky na Slovenský raj nakoniec prevládli.
S Ľubom sme prišli už v piatok okolo 15.hodiny v snahe využiť, podľa predpovede počasia, aspoň jeden deň na lietanie v južnom vetre. Čiastočne sa to aj naplnilo ale sila vetra bola tak na poletovanie.

Ubytovali sme sa v príjemnom penzióne a ráno v sobotu sme sa vyviezli na Gugeľ,
Vo vetre pod hranicou FAI limitu sa iba voľne termicky poletovalo.
Prišiel nás povzbudiť aj primátor mesta Dobšiná, pán Ján Slovak a zorganizoval aj „záchrannú akciu“ Majovho FS, ktorý zostal na strome.
Podmienky na súťažné lietanie nastali až po daždi po 15. hodine. Silný nárazový severný vietor 17 až 20m/s dovolil odletieť dve kolá. Dosť zdržovali technické poruchy na meraní a z toho plynúce opravy. Prichádzajúci dážď ukončil prvý deň.

V nedeľu sme si privstali a okolo 8. hodiny sme už nakladali do modelov a testovali „koľko záťaže to ešte uvezie“. Vietor fúkal od priehrady a pekne som si to užíval…

Tretie kolo začínalo o 9.hodine a vietor sa už odchýlil na východ. Na tomto kopci to robí z lietania lotériu. Postupne sa podmienky ešte zhoršili. Vetra bolo stále dosť (okolo 10m/s) ale udržať sa na svahu pri silnom bočnom vetre bolo „len pre silné nervy“, množili sa opravy… Veľké rozdiely v nameraných časoch robil smer vetra. Do 14. hodiny sme odleteli 11 kôl.

Zvíťazil Vlado Šimo, druhý F.Ruisl a tretí Zdeno Matejka- Najlepší čas 36,3s zaletel Vlado Šimo.
CELKOVÉ VÝSLEDKY

Organizátorom súťaže a rozhodcom patrí naše poďakovanie.

Článok a FOTO od Laca na jeho stránke (Laco, ďakujem za foto, ktoré som použil v článku).

Pre čítajte si článok o súťaži XXVII.PPP 2017, ktorý poslal riaditeľ súťaže Mgr. ŠTEFAN ANDOGA
a jeho linky na FB s fotkami:
LINK 1
LINK 2