Registrácia pilotov UAS

Aby to nebolo také jednoduché, v súlade s tým ako sa „prebúdzajú“ jednotlivé „orgány“, pribúdajú ďalšie informácie týkajúce sa registrácie, označovania a lietania s UAS (drony aj modely nad 250g).
O celkovom stave v slovenskom vzdušnom priestore a situácii k 29.01.2024 informujú REPORTÉRI RTVS  (v čase okolo 14. min).

OZ LERMAS bolo zapísané do registra prevádzkovateľov UAS (ako právnická osoba) na Dopravnom úrade SR, členovia sa nemusia registrovať jednotlivo. Viac na WEB-stránke LERMAS


Po dlhých rokoch a zdĺhavých rokovaniach s DÚ a MD Predsedníctvo LERMAS pristúpilo k vlastnému postupu registrácie bezpilotných prostriedkov – modelov podľa NEP 947/2019,  je dielom našich modelárov a je zdarma … Vyskúšal som a funguje… 

Pilot modelov ťažších ako 250g musí byť pre registráciu členom LERMAS s platnou e-mail adresou a tel. číslom, Ďalej sa musí prihlásiť platnou NAC licenciou cez stránku registrácie a vyplniť test s 31 otázkami do 30 minút. Po úspešnom absolvovaní testu príde info o absolvovaní testu a preukaz s QR kódom. K dispozícii sú Podklady na štúdium pre úspešné absolvovanie testu.

Staršie informácie k (ne)registrácii bezpilotných prostriedkov.

There are 2 comments. Add yours

  1. 2nd september 2023 | F.Ruisl says:
    Ako som sa dozvedel dnes od Andreja, zdarma je registrácia pilotov UAS pre členov LERMAS s členstvom do 20.8.2023, noví členovia to budú mať spoplatnené.
  2. 2nd september 2023 | Laco Vašek says:
    Díky, František