Zatváranie Turbulátora – meraný tréning F3F

Keďže kopcov na zatváranie pred očakávanou dlhou zimou v našom okolí je niekoľko, my sme si v sobotu, 4.11. vybrali Turbulátor. Predpoveď bola 8-12m/s JV, čo je celkom slušný vietor, teplota 12°C.
Zišli sme sa štyria: Luděk, Laco, Alfréd z Rakúska a ja.

Každý si to mohol vyskúšať a potom sme rozbalili bázy. Chcel som vyskúšať meranie doplnené o zvukový výstup, ktorý som ešte v noci doplnil.
Laco tu lietal po prvý krát. Jeho obavy, týkajúce sa pristávania na Turbulátore, sme s Luděkom rýchlo rozptýli a keď si to vyskúšal, bolo po obavách. Pristával ako keby na Turbulátore lietal od nepamäti…

Lietali sme po tri lety na jeden štart a striedali sme sa na bázach. Po prvých dvoch rundách rozbalil Laco pečené kolená. Pri pohľade do igelitky sám povedal, že je toho asi 1kg na osobu, takže hladom neumreme.

Turbulátor sa predviedol v celej paráde a nám hladina adrenalínu stúpala pri každom štarte. Odleteli sa časy 39s a aj 69s ako to už na Turbulátore býva.
Po 12. kole sme lietanie na bázach skončili. Laco musel pokračovať za ďalším dobrodružstvom a my, čo sme zostali, poletovali sme len tak pre vlastné potešenie. Vietor už zoslabol ale stále ho bolo dosť.

Najlepšie sa darilo Alfrédovy so Stribogom, ktorý mal snáď všetky farby…
Doplnili sme kalórie v Salaši na Kunovskej priehrade a sezónu na Turbulátore sme predbežne ukončili.

Foto a článok z iného pohľadu napísal LACO na svojom webe.
VÝSLEDKY / RESULTS

There are 3 comments. Add yours

 1. 5th november 2017 | Laco says:
  A zabudli sme včera prebrať to "koncoročné stretnutie" či ako to nazvať. Treba sa aj zabaviť a dôstojne ukončiť sezónu a majster Slovenska si zaslúži dajakú tú cenu. Komunita sa ale tvári akosi mlčanlivo. To vážne nikto okrem mňa a Andogu nemá záujem sa stretnúť?
 2. 5th november 2017 | Laco says:
  Pani, nehnevajte sa na mňa, ale ja son vam to tu dnes odomkol a kľúč zahodil. Fuka tu do 15m zľava , ale Turbulator jak vyšitý. Včera to bola balada.
  • 5th november 2017 | F.Ruisl says:
   Nevadí, verím, že to ešte prídeme zamknúť.