Nockalm-Pokal 2016 – F3F

Nockalm-Pokal 2016 – F3F

10.6. sa konala ďalšia súťaž Word Cup F3F a Eurotour v rakúskych Alpách na kopci Wöllaner Nock vo výške 2090 m n.m.

Predpoveď počasia varovala pred dažďom a veľmi slabými podmienkami. Vyzeralo to, že v piatok by sa snáď niečo dalo odlietať.

Vyrazili sme už v stredu po obede „aby sme niečo natrénovali…“ no nebolo nám dopriate.
Štvrtok pršalo celý deň a z nášho útulného ubytka sme vystrčili nosy až večer na teplú večeru do Arriachu.

Piatok ráno bol bez dažďa, tak po registrácii a brífingu sme vystúpali na vrchol. Hmla sedela v dolinách pod nami a vietor bol veľmi slabý.
Po dlhom čakaní hmla vystúpila a nastal okamih prvého štartu. Odleteli sme s biedou jedno kolo, ku koncu v podmienkach „komu prišlo, komu nie“ s prerušením na 20 min. Poriadateľ potom rozhodol, že ďašie kolo sa vzhľadom na slabé podmienky neletí.
Ako to na svahových súťažiach niekedy býva, ihneď po takomto vyhlásení sa rozfúka a začalo sa zvažovať, či to predsa len nespustiť. A tak sa aj stalo, letelo sa druhé kolo v miernych podmienkach.
Po zostupe na parkovisko, na pozvanie výbornej českej partie, sme utužovali kontakty pri grile, stejkoch a tekutinách rôzneho druhu. Pridal sa aj Leo s podpornými produktami domácej rakúskej proveniencie. Rozohnala nás až zima, boli asi 2°C.

Sobota ráno bez dažďa ale hmla ako v Anglicku. Po výstupe na vrchol sa čakalo, niektorí jedinci vyčkali na dieru v hmle a chvíľu si polietali ale na súťaž to už nebolo. Mraky sa sťahovali a okolo 13. hodiny to usporiadateľ ukončil.
Na nedeľu bola predpoveď hmla a dážď potvrdená meteostanicou na letisku.
Súťaž bola preto symbolicky ukončená v sobotu a vyhodnotená z dvoch kôl, nezapočítava sa do série World Cup.
Z našich sa najlepšie darilo Ľubovi, skončil na 4. mieste.

FOTO od Tomáša na G+
Richard zverejnil svoj článok o súťaži na blogu KOPCOLETY

Tento článok píšem ľavou rukou, lebo pravú som si pri páde poranil a mám ju na dlhšiu dobu fixovanú. Vyzerá to na pauzu tak 4 týždne…
Skúste robiť všetko iba ľavou rukou, údajne to precvičuje pravú hemisféru.