Výlet na Nockalm Pokal 2017

Výlet na Nockalm Pokal 2017

Už úvodné foto signalizuje, že to bolo náročné…

Na Woellaner Nock sa musí pešo prekonať výškový rozdiel asi 130m a to chce trochu kondičky. Ako sme na tom, sme sa rozhodli s Luděkom a Ľubom preveriť aj tento rok.
Ubytovanie v novo otvorenej horskej chate Walderhuette sme si rezervovali už v marci. Je to najvyššie položená horská chata pod kopcom, na ktorom sa lietalo. Na cestu sme vyrazili vo štvrtok a po asi 400km rakúskou diaľnicou sme prišli do Arriachu a potom sme zatočili do kopcov.

V piatok po malých zmätkoch sme vyrazili na SZ svah. Bolo pod mrakom a na okolitých kopcoch sa už rozpršalo, tak sme zišli do „základného tábora“. Druhý výstup a pokus o lietanie sa konal okolo 14. hodiny. Po vybudovaní štartoviska odletelo niekoľko súťažiacich ale pre slabý vietor nám nebolo dopriate dolietať ani jedno kolo. Súťaž bola prerušená a kolo zrušené.

Sobotná predpoveď počasia vyzerala sľubne a preto sme ráno po 9.hodine vyrazili na severný svah. Mne veľmi pripomínal sever na Donovaloch.
Vietor fúkal z ľavej strany a na kopci to „mútilo vodu“, momentálne podmienky pri štarte boli rozhodujúce. Termika chodila v krátkych intervaloch na pár preletov, niekomu aj dlhšie a niekomu nič. Odleteli sme 4 kolá. Štvrté kolo sa dolietavalo už v biednych podmienkach. Celé to pokazil Hannes, keď na začiatku kola zaletel najrýchlejší čas súťaže 35,73s.

Nedeľa sa odohrala na tom istom mieste ale keď sa rozbalilo štartovisko, vietor už nedosiahol na FAI limit. Čakali sme, či sa to nezmení … no márne.
Súťaž bola ukončená o 14. hod a vyhodnotená zo 4 kôl.

Zvíťazil Stefan Fraundorfer (AUT), druhý Radek Plch (CZE) a tretí Thomas Wäckerlin (SUI). Na 4. mieste skončil Hannes a Luděk mu venoval tradičnú „Katoffel medaile“.
Súťaž sa započítava do série World cup F3F a Eurocontest 2017.

Naše umiestnenie: 13. F.Ruisl, 19. Ľ.Ivan, 31. L.Navarčík

Výsledky a foto na stránke usporiadateľa www.f3f.eu

Nepríjemné prekvapenie čakalo na mňa v nedeľu, keď som mal začínať 5.kolo a vysielač Futaba T12FG, ktorý ma dovtedy nezradil, vypovedal poslušnosť a môj Stribog mal úplne rozhádzané výchyľky na klapkách a krídelkách. Trvalo mi dosť dlho, kým som to ako tak pomenil…
Dnes som už doma bádal nad tým, čo sa vlastne stalo a zistil som, že chyba bola v konektorch, ktorými sú pripojené kniple vo vysielači. Po niekoľkonásobnom rozpojení a spojení konektorov sa všetko vrátilo do normálu. Možno tieto riadky pomôžu aj niekomu z vás.

FOTO z nášho výletu
Foto od Tomáša na G+
a ešte Luděkove FOTO na G+