Typhoon race 2014

Typhoon race 2014

Každoročne sa séria World Cup F3F končí v októbri na Taiwane najrýchlejšou súťažou F3F Typhoon race. Je to dané výbornými podmienkami, neporovnateľnými s tými našimi…
V tomto roku, po viacerých nevydarených súťažiach, pozornosť púta aj štartovná listina. Sú na nej zvučné mená z F3F scény, držiteľ svetového rekordu 24,58s Lin, Kuo-Ping zvaný „Mr.O“ z Taiwanu, v našich končinách známi Lukas Gaubatz a Martin Ziegler z Rakúska, Andreas Herrig z Nemecka a mnoho ďalších výborných F3F pilotov.
Lieta sa na hrane svahu, ktorý je nafukovaný priamo od Tichého oceánu. Ako to tam vyzerá uvidíte, keď pozriete na toto video .

Dnes, v prvý deň súťaže, sú odlietané 4 kolá s vynikajúcimi časmi okolo 30s, narýchlejší Lukas 30.46s. Výsledky po 1.dni. Na internete je mnoho fotiek a video nahrávok. Pozerajte ako to je keď na svahu „ozaj“ fúka, to u nás nezažijete, treba tam ísť…

A po víkende je koniec, Typhoon race 2014 vyhral Mr.O (Lin, Kuo-Ping) z Taiwanu s DS verziou modelu NEEDLE 100, druhý Lukas Gaubatz s modelom Pittbull s vynikajúcim výsledkom a tretí Tseng, Kuo-Tung z Taiwanu.
Foto, video na FB.

Tu je foto dvoch najrýchlejších pilotov F3F na svete..

Typhoon_2014