Stretnutie v Levároch – MK Malacky

Stretnutie v Levároch – MK Malacky

Cez uvoľnený víkend, v sobotu 21.7.2018 som prijal pozvanie od Vlada na stretnutie priaznivcov lietania na trávovom koberci v Levároch, ktoré usporiadal MK Malacky.
Zobral som ASW20 a malého Pilatusa B4, ktorému som doprial ďalšie servo na vypínací háčik. Na mieste, keď som dorazil, fičali párky, káva a iné dobroty, akcia sa pomaly rozbiehala. Paľo pripravoval vlečnú, niekto už lietal s veľkým akrobatom… Postupne prichádzali ďalší, väčšina s veľkými motorovými modelmi, Rakúšania priniesli veľký vetroň KA6 a krásny P-51 Mustang, D. Vizent s dvojplošníkom Sopwith Pup sa zaradil do letky z 1. svetovej vojny s Vladom ( FOTO )
Stále bolo niečo vo vzduchu a bolo sa na čo dívať, debatovať.
Martin akrobatil s Veloxom, Olin lietal s Piperom, ja som spravil niekoľko úspešných aerovlekov s Paľom (Piletus Porter), Vlado vyskúšal dvojplošníka, vo vzduchu sa striedali modely, zavládla pohodová atmosféra.
V „hangári“ sa pripravovali dve pečené prasiatka, tieklo chladené pivo, minerálka a pred hangárom sa varil guláš.
Po výdatnom občerstvení lietanie pokračovalo ďalej. Pekný zážitok bol vidieť L-39 Albatros (35kg) s turbínou, s ktorým lietal Paľo Filípek alebo realisticky lietajúci Mustang so čtvortaktom. Lietali sme asi do 19. hodiny, keď sa prihnali mračná a schyľovalo sa k búrke. Ja som potom odišiel ale väčšina sa pripravovala na večer s gulášom a nedeľné lietanie…
Pár mojich FOTO z akcie
Ďalšie foto a info z tejto akcie na FB stránke MK Malacky