Slovenia CUP F3F 2023

Slovenia CUP F3F 2023

Po dvojročnej pauze v medzinárodnej F3F konfrontácii som sa vyzbrojený Covid pasom, dron-registráciou v Luxemburgu a optimistickou náladou pridal k slovenskej F3F výprave do Slovinska. Laco mi ponúkol miesto spolujazdca v jeho novom luxusnom vozítku (Berlingo) a posteľ v už objednanej chate spolu s CZ partiou (Tomáš, Radek a Jirko). V druhom aute išiel Robo so Zdenom. V Slovinsku som ešte nebol a o súťaži v minulom roku išiel dobrý chýr tak nebolo moc o čom rozmýšľať.

Cesta do Slovinska cez Maďarsko (z BA asi 600km) ubehla svižne a na miesto (Vipava) sme dorazili v skorých večerných hodinách. Prekvapilo ma 7°C na chate, vysoko v horách, ktoré vo mne vyvolali spomienky na Winetou-a … Ale po rozkúrení, narazení suda a grilovaných klobáskach sa všetko na dobré obrátilo.

Lietanie v piatok na kopci Zajcica v miernych podmienkach bolo o presnosti lietania (nesekať, nesekať…) a podmienkach, ktoré prišli v čase štartu pod krídla. Lietal som s ľahším ORDEN-om, dôležité a nepredvídateľné bolo zaťaženie… za čas 50,36s v 3. kole som zožal potlesk. Posledné 4. kolo sa pre dážď nedolietalo a bolo preto rozdelené na skupiny. Laco bol na 1. mieste a som bol 3.

V sobotu na kopci Strmca sa dolietalo 4.kolo a odleteli sa ďalšie 3. Podmienky mierne s vetrom 4-7m/s,  termické bubliny. 

Na nedeľu bola predpoveď na silnejší vietor a teplotu do 17°C. Začiatok však tomu nenasvedčoval.  Lietalo sa na kopci Strmca. Dolina pod kopcom sa zohrievala a keď sa začalo lietať bol vietor 3-4m/s a bubliny chodili brnkať na nervovú sústavu pilotov. Poradie na prvých 20 miestach bolo veľmi tesné a ako je vidno aj na grafe miešalo sa každým kolom. 

Ku koncu sa vietor dostal na 10m/s a bolo vidieť, že tomu kopcu to svedčí, časy pod 40s už boli častejšie. 

Zvíťazil Manuel Rath (A), druhý Philippe Lanes (FRA) a tretí Stefan Fraundorfer (A), z našich 5. F.Ruisl, 14. Laco Vašek, 21. Robo Bartók a 23. Zdeno Matejka. 

Domov do BA sme sa šťastne vrátili v noci okolo 11. hodiny a Luděk nás prišiel privítať… pekné od neho. Laco pokračoval po káve ďalej. Bola to dobrá partia, ďakujem. 

Výsledky F3xVault, link na FB organizátora Modelarsko Društvo Ventus

Foto poslal Jens (D) a Tomášove FOTO , video na Robovom YouTube

Link na Lacov článok