Seriál MaSR F3F 2020 – LMK Istropolitana

Ďalšiu súťaž organizoval LMK Istropolitana 5.9.2020 na Turbulátore. Zišlo sa nás iba 11, z toho jeden pilot z Rakúska. Predpoveď počasia nám dávala nádej, že by to mohlo vydržať na 6-7 kôl. Pomôcť na bázy prišli aj kolegovia z klubu Miro Liška a Igor Ňaňo. Luděk stiahol Jakuba, ktorý nám už viackrát pomáhal na bázach. Bázoví fungovali výborne, čo veľmi prispelo k plynulému priebehu súťaže.

Začalo sa lietať po krátkom odklade asi o 10. hodine, lebo podmienky na začiatku neboli ešte stabilné. Neskôr sa to zlepšilo a prakticky bez prerušenia sme lietali kolo za kolom. Občas sa vyskytli opravy ale tie sa odlietali ihneď a nestrácali sme tým veľa času. Podmienky boli dosť premenlivé a do 17. hodiny sme odlietali 15 kôl.  

Najlepší čas 41,35s v piatom kole zaletel Miloš Hudcovič. 

V celkovom poradí zvíťazil F.Ruisl – ORDEN, LMK Istropolitana, druhý R. Bartók – WASABI , RC Letka Košice, tretí J.Wiklicky – FS6 – z Rakúska a v hodnotení MaSR na 3. mieste skončil M.Kromholc – Pitbull 2, LMK FF Piešťany.

Výsledky CELKOVÉ, Seriál MaSR štatistika letov. 

Chcem poďakovať bázistom, Luděkovi, Ivanovi a všetkým, ktorí pomohli pri organizácii súťaže a tiež aj zúčastneným pilotom za pokojný a bezproblémový priebeh súťaže.

Lacove FOTO a odkaz na Lacov článok a VIDEO od Roba