Seriál MaSR F3F 2019 – Tr. Turná

Seriál MaSR F3F 2019 – Tr. Turná

Za účasti 15 pilotov sa v nedeľu 6.10.2019 na Bezovci lietala posledná súťaž Seriálu MaSR F3F 2019. Predpoveď sľubovala severný vietor 6-11m/s a teplotu 6-9°C „…to abych si vzal teplé prádlo“ :-).
Ráno bolo chladno a fúkal severný vietor 8-10m/s. Všetko bolo pripravené a prvé kolo sa začalo niečo po desiatej. Trochu problémov bolo s pristávaním ale väčšina to zvládala.

Ivan Svetlík prežil na Bezovci „krst ohňom“, štartoval ako prvý na neznámom kopci. Statočne to, aj napriek nachladnutiu, ustál.
Rudo Šándor znova zalietaval niekoľkokrát skrátenú lastovičku, Laco Vašek a Robo Bartók ukázali Wasabi, Luděk a ja sme dráždili Orden, Miloš K., Zdeno a Vlado Pittbulov…

Po treťom kole nasledovala Lacova tradičná „kolenová prestávka“ aby sa mohli aj bázoví rozhodcovia rozmraziť. Ušlo sa každému a ešte aj zostalo. Dobre padol teplý čaj na zahriatie.
Po prestávke sa podmienky zmenili, vietor miestami zoslabol a začala hra s nakladaním záťaže. S pribúdajúcim časom podmienky slabli. Odlietali sme 8 kôl.

Víťazom sa stal Robo Bartók z RC Letka Košice, druhý F.Ruisl LMK Istropolitana a tretí Miloš Kromholc z LMK FF Piešťany. Najlepší čas 47,37s letel M.Kromholc v 3. kole. Odkaz na VÝSLEDKY F3Xvault

Lacovi a jeho tímu veľká vďaka za organizáciu súťaže.

Prekvapením na záver bolo odovzdanie pohára „Majster SR F3F 2019“ víťazovi celého Seriálu, Vladovi Šimovi. Pohár zabezpečil a odovzdal Zdeno Matejka.

Celkové poradie Seriálu MaSR F3F 2019

Ďakujem za FOTO – Ľuboslav Nagy

Článok na Lacovej stránke

There are 1 comments. Add yours

  1. 16th október 2019 | Laco says:
    Robo zostrihal video. https://www.youtube.com/watch?v=OGcKsyMdw3U