Seriál MaSR F3F 2017 – Žilina / Martin

Seriál MaSR F3F 2017 – Žilina / Martin

V nedeľu 1.10.2017 sa lietala ďalšia seriálová súťaž F3F – Žilina / Martin na JV kopci Lysica nad Bošácou za účasti 14 pilotov.

Laco Vašek sa podujal zorganizovať túto súťaž, keď to už vyzeralo, že asi nebude. Vzhľadom na predpoveď počasia (v okolí Žiliny a Martina neboli nevhodné veterné podmienky) bolo vybrané miesto konania BOŠÁCA.

Ráno bola teplota okolo 13° a podmienky na lietanie boli ešte slabé aj na moju Alulu. Lietať sa začalo okolo 11. hodiny a časy prvého kola 60-75s naznačovali, že to bude „nedeľná chvíľka poézie“ s premenlivými podmienkami. Vietor trochu zosilnel, vzduch sa zohrial a súťaž sa celkom rozbehla.
Striedanie pozícií v jednotlivých kolách dobre dokumentuje PILOT STAT graf.

Výrazné zlepšenie, ktoré vidieť na výsledkoch 5. kola spôsobilo chutné pečené ovarové koleno, ktoré vo veľkej porcii pre každého účastníka zabezpečil Laco so svojim tímom.

Od 8.kola vietor ustával a do 17. hodiny sme stihli odletieť ešte 9. kolo.
Poradie: 1.F.Ruisl, 2.V.Šimo, 3. Ľ.Ivan
Najlepší čas súťaže 49,19s F.Ruisl v 2. kole
VÝSLEDKY

Laco má pri sebe dobrú partiu ochotných ľudí ktorí pomohli pri organizovaní tejto súťaže. Postarali sa okrem občerstvenia aj o dobrú atmosféru súťaže, za čo im všetkým patrí vďaka.
FOTO

Lacov článok o súťaži a foto

There are 3 comments. Add yours

  1. 2nd október 2017 | Laco says:
    Dobru partiu som mal. Bohuzial sa z vacsiny stali bajkeri.
  2. 2nd október 2017 | Štefan Andoga says:
    LACO SUPER, ŽE SI TO USPORIADAL. ASPOŇ SA ODLIETAJÚ VŠETKY SÚŤAŽE. ASPOŇ SI TO MYSLÍM.GRATULUJEM PILOTOM NA BEDNI A SAMOZREJME VŠETKÝM, KTORÍ LIETALI. POZDRAVUJE ŠA. JA SOM LIETAL OBROV V SNV. BOLO TO SUPER!!!
  3. 2nd október 2017 | Milan Ďuriš says:
    Su to chlapicí všetka čest. Kto neurobí sutaž to nevie pochopit. Lepšie chodit na suťaže bestarostne ktore poriada niekto.