Seriál MaSR F3F 2015 – Pecková

Seriál MaSR F3F 2015 – Pecková

Nová F3F sezóna u nás sa začala seriálovou súťažou, ktorú usporiadal MK Záhorie na severnom svahu PECKOVÁ nad obcou Sobotište pri Senici. Za účasti 23 pilotov, v chladnom počasí, turbulentnom severnom vetre 12-5m/s a teplote okolo 9°C bola súťaž otvorená o 10.hodine. Po krátkej snehovo-dažďovej prehánke sa začali súťažné lety. Do 17:30 hod sme odlietali 7 kôl. Podmienky boli veľmi premenlivé, smer a rýchlosť vetra sa často menili, za obeť padlo niekoľko modelov.
Veľká vďaka patrí bázovým rozhodcom Bohumilovi Šimkovičovi, Milanovi Janekovi a Martinovi Valáškovi, ktorí to v chladnom počasí nemali vôbec ľahké.

S ťažkými podmienkami sa najlepšie vysporiadal Vlado Šimo z KLM Ružomberok, ktorý zvíťazil v celkovom poradí a zaletel aj najlepší čas súťaže 40,11s v 6. kole.
Nie menšiu radosť s výborného umiestenia mal Rado Gelatík zo Žiliny, ktorý sa umiestnil na 2. mieste. Tretí v celkovom poradí skončil Josef Viklický (A), ktorý lietal ako hosť.

Celkové poradie F3F Peckova_2015 /RESULTS/

Poradie započítavané do umiestnenia pre Seriál MaSR je prepočítané bez hostí. Poradie na prvých dvoch miestach je nezmenené. Na 3. miesto postúpil dobre lietajúci Milan Krchňavý zo Žiliny a zmenlo sa aj poradie na ďalších miestach.
Poradie MaSR F3F Peckova_2015

Víťazom patrí gratulácia a všetkým zúčastneným poďakovanie za zdarný priebeh súťaže. Zvlášť chcem poďakovať kolegom z MK Záhorie za pomoc pri organizácii a zabezpečení súťaže.

FOTO na G+ mi poslal Zdeno Matejka

YOUTUBE video mi poslal Robo Bartok