RCXXL – METAKOV CUP a IMI CUP

RC-XXL štvrtá a piata seriálová súťaž
Cez víkend 22-23.9 sa konali dve seriálové súťaže kategórie RC-XXL na letisku SNV.

Sobota 22.9. – METAKOV CUP Spišská Nová Ves 2018

Predpoveď na víkend na všetkých dostupných meteorologických serveroch hlásili dážď a zimu. Po príchode na letisko domáci už mali rozložené stany a čakal sa príchod na ďalších súťažiacich. Nepriaznivé počasie neodradilo statočných deviatich, ktorým nevadila zima a trochu vody…
Niečo po 9hod sa rozpršalo, Miro Bigoš zahlásil rozchod do 13hod, čo bolo dobré, pretože som podcenil počasie a mohol som si kúpiť zateplené čižmy – gumáky. Súťaž sme začali netradične, obedom.
Odlietali sa plné dve kolá. Začalo sa preletmi, teda B-A, B-A. Aj napriek premenlivému počasiu sa termika sporadicky objavila, ale aj tak to bolo viac o kĺzaní ako o točení v komíne.
Posledné lety končili po 18:30, na krídlach nám už sadala večerná rosa a zapadajúce slnko nám ohlasovalo, že je najvyšší čas skončiť a niekam sa ísť zohriať.
Vlekári: Rasťo Žemla, Daniel Blahut
Poradie: 1. Daniel Blahut, 2. Rasťo Franko, 3. Rasťo Žemla
VÝSLEDKY
FOTO

Nedeľa 23.9. – IMI CUP 2018 NITRA

Ranné nedeľné počasie bolo chladné. Prišli dvaja poliaci a tak sa počet súťažiacich zvýšil na 11. Od rána fúkal juhovýchodný vietor, ktorý sa postupne stáčal na južný. Začali sme o 9:45, úlohami A-B,B-A. Vietor rozfúkal mraky a teplé slnko ohrievalo všetko okolo nás. Ale vo vzduchu už cítiť jeseň – na slnku krátky rukáv, no ako náhle zašlo slnko za mrak, bolo treba sa priodieť. Aby sme nestrácali čas, lietalo sa bez prerušenia, obed (párky) sa zjedol za pochodu, teda len s krátkou prestávkou pre bázových rozhodcov.
Postupne sa zamračilo, vietor zosilnel a druhé kolo sme začali lietať v silnom, južnom vetre. Zvažovalo sa, či dokončíme druhé kolo alebo sa každému napíše 0. Rozhodnutie bolo na vlekároch. Ako test sa išiel ťahať najťažší model – Andrejov 12kg Blaník. Danielova vlečna sa trápila, chvíľu sa nám zdalo, že stoja vo vzduchu alebo až cúvajú. Podarilo sa, a tak úloha A druhého kola dostala zelenú.
Vlekári: Rasťo Žemla, Daniel Blahut
Poradie: 1. Rasťo Žemla 2. Danie Blahut, 3. Miro Bigoš
Výsledky: rcxxl.topgun.sk/index.php?MENU=RESULT&DATE=23.09.2018
FOTO #1
FOTO #2
VIDEO

Obe súťaže boli v rukách domácich súťažiacich a nebyť toho, že Rasťo Franko poškodil model na konci prvého kola, tak výsledky z nedele by boli presnou kópiu tej zo soboty. Spišiaci to majú jednoducho v rukách a na 100% využili výhody domáceho prostredia. Gratulujem.

Chcem sa poďakovať obom organizátorom a hlavne LMK SNV za super akciu, miesto, náladu ktorú spravili a veľká vďaka patrí Rasťovi Žemlovi, ktorý išiel v sobotu večer do nočnej a ráno bol zase na dráhe, kde ťahal a lietal.