RC-XXL Nitra a Myjava

RC-XXL Nitra a Myjava

Cez víkend 15.a 16.8.2015 sa lietali dve súťaže Seriálu RC-XXL.

Prvú, v sobotu v Nitre, zorganizoval Milan Ďuriš a LMK Nitra. Sapeko pohár – seriálovú súťaž lietalo 15 pilotov a akrobatické figúry, súťaž Agrokomplex, lietali šiesti piloti po dolietaní seriálovej súťaže.
V úmornom teple (teplota vzduchu cez 35°C) počas celého dňa, v Nitre zvíťazil Vašek Vojtíšek s novým kompozitovým modelom DG1000, druhý bol Ľubo Ivan s DG808 a tretí Ján Litva s ASV27.

V súťaži Agrokomplex sme sa dohodli, že sa bude letieť premet a súvrat. Obraty hodnotili traja bodovači. Zvíťazil Fero Ruisl s ASH26, druhý Andrej Molčányi s L213 a tretí Arthur Frenslich s L213.

FOTO z RC-XXL Nitra Vojto Stupák

VIDEO zostrih zo súťaže poslal Vojto Stupák

Seriálovej súťaže na poľnom letisku pri Myjave, v nedeľu, sa zúčastnilo 9 pilotov. Zorganizovali ju Andrej Molčányi – TOP Gun a Miro Líška – Istropolitana.
Počasie bolo po nočnom ochladení miernejšie. Neskôr sa obloha vyčistila od oblačnosti a teplota stúpla cez 30°C.
Smolu pri aerovleku mal Miro Bigoš, keď sa hneď po štarte uvoľnilo krídlo na jeho Pilatusovi a vlečná skončila s vážnym poškodením. Ďalšie vleky zvládol Daniel Blahút už sám (vďaka Dano…)
Po dvoch kolách zvíťazil Bohuš Majerčík s Libelle pred Vaškom Vojtíškom s DG1000 a Mirom Bigošom DG800.

Za nás, pilotov vetroňov, chcem poďakovať Mirovi Bigošovi a Danovi Blahútovi – pilotm vlečných, ktorí počas oboch dní urobili množstvo aerovlekov v „saharských“ podmienkach.
Organizátori oboch súťaží sa postarali o občerstvenie a plynulý priebeh súťaží. Patrí im právom naše „ďakujeme…“

Foto z oboch súťaží RC-XXL F.Ruisl

Výsledky
RC-XXL Nitra, Sapeko pohár – Seriál RC-XXL
Agrokomplex RCXXL_akrobacia
RC-XXL Myjava, Seriál RC-XXL

F. Ruisl