Raná F3F WORLD CUP, EUROCONTEST

Raná F3F WORLD CUP, EUROCONTEST

Svahácka sezóna 2017 sa pre nás začala na Ranej u Loun 31.3.2017. Spolu s Ľubom sme sa dostali na štartovnú listinu a tak sme vo štvrtok vyrazili na cestu. Lietanie na Ranej má svoje „fígle“ a pre toho, kto tam lieta po prvýkrát je tam niekoľko zvláštností, ktoré inde nenájde. Nie je to však náš prípad, lebo na Ranej sme už obaja niekoľkokrát lietali.

Na štarte sa registrovalo 43 pilotov z Českej republiky, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska a Slovenska. Predpoveď počasia hovorila o slabých podmienkach na celý víkend.

Na prvom brífingu odovzdal E.Schufmann trofej World Cup F3F 2016 víťazovi, ktorým sa stal Radek Plch (CZ).

V sobotu bol južný vietor 3-7m/s a lietalo sa nad lomom. Už prvé štarty ukázali, že to bude boj o bubliny a bublinky, ktoré mali veľký vplyv na poradie. Ľubo mal št. číslo 16, ja 43 a prvé kolo začínalo číslom 44, takže ja som končil kolo. Naše časy boli dosť biedne (71.55s Ľubo a ja 67,71s), keď najlepší čas kola bol 58,57s. Čakalo sa na pristátie pilota a potom štartoval ďalší, kolo trvalo takmer 2 hodiny. Podmienky sa mierne zlepšili a naše časy v druhom kole sme vylepšili. Ja som mal „dobrý vzduch“ a odletel som za 49,11s. Do tretieho kola vietor zoslabol, bolo niekoľko opráv a niekoľko núl za horizont. My sme to odleteli, Ľubo za 75.27s a ja 72.08s.

Aj druhý deň sa lietalo nad lomom na južný vietor, bol o niečo silnejší ako v piatok a termika chodila veľmi zriedka. Odleteli sme 4 kolá, mne sa vydarili tri dobré výsledky.
Ku koncu dňa vietor skončil a posledné kolo sme dolietavali v slabom povrchovom vetre.
Večer prebehol banket v družnej debate pri tradične bohato prestretom stole. Nechýbalo aj očakávané nočné prekvapenie na záver.

V nedeľu sme vyšli na kopec po tretí krát. Vietor utíchol a nastalo dlhé čakanie. Asi o 12:30 hod bola súťaž ukončená a potom boli vyhlásené výsledky.
Zvíťazil Philipp Starý (A), druhý F. Ruisl(SK) a tretí Jarda Pávek ml.(CZ).
Ľubo skončil na 17. mieste.
Vďaka patrí organizátorom súťaže, celej partii okolo Filipa Kalenského, za dobrú organizáciu a priateľskú atmosféru na súťaži.

Takže svahácka sezóna 2017 sa pre nás začala z môjho pohľadu celkom úspešne.

Celkové výsledky na stránke usporiadateľa www.f3f.cz
Usporiadeteľský web – článok : www.F3F.cz

FOTO od Tomáša
veľa FOTO od Istvána