Pecková pod stromami

Pecková pod stromami

Absťák po dlhom, týždňovom, nelietaní musel byť už veľmi silný, lebo dnes, v piatok, sme sa s Luděkom odviezli na Peckovú aby sme preverili, či SHMÚ náhodou nezavádza s tým vetrom. Predpoveď na 2-3m/s, S-SV, teplota 12°C, bez oblakov, nám dávala nádej aspoň na termické polietanie.

Luděk absolvoval v utorok Ostrý vrch „na bomby“ ako píše Laco na svojom webe, dnes nič také nehrozilo. Prvé pokusy o lietanie som začal asi o 11. hodine. Vzduch bol ešte chladný a udržať sa dalo len s kľudnou mysľou a citlivým kormidlovaním. Neskôr sa to zlepšilo, v pravidelných intervaloch chodila výrazná termika a to sme patrične aj využili.
Milan urobil nové výškovky na Stribog a Orden, bolo ich treba vyskúšať. Výškovka je vyrobená s plným jadrom a s uhlíkovou tkaninou. Je mimoriadne ľahká, tuhá a neporovnateľne pevnejšia ako klasika. Záves je v strede a bez zavetrenia.
Ja som mal novú výškovku na Stribogu a Luděk na Ordene. Test dopadol na výbornú. Modely získali na obratnosti a stratili na celkovej hmotnosti, čo sme zúžitkovali aj v týchto slabých podmienkach.

Náš nový anemometer ukazoval 2-4m/s a niekedy aj menej ale poletovať sa dalo. Ideálne podmienky pre nastavenie modelu a relax po týždňovom naháňaní sa.
Asi o 17. hodine sa vietor s nami rozlúčil, termika zmizla a my sme sa pobrali salašovať.