Otváranie kopcov … a piCAM

Otváranie kopcov … a piCAM

…tak otváranie kopcov sa na východe začalo v plnom prúde dnes 9.2.19 sme sa ja a Robo opäť vybrali na „jarné“ polietanie tentokrát na Pečovskú Novú Ves,teplota bola okolo 2°C ale zato fúkalo cca5-8m/s takmer kolmo na svah. Dali sme si po päť štartov, po asi 15 min., nakoľko zima bola riadna.
Šťastný sme sa pobrali domov.
Eldorádo presahovalo 4kg a Viking cca 3kg (viac toho nemal so sebou). Keď to počul Vlado tak nevydržal a aby na Liptove nezdochol pes tak otvorili aj Karol a Vlado KROCHVU.

Pripájam nejaké foto a link. S pozdravom Rudy

Robove video

a clanok na Bačabúku u Laca

V duchu tejto otváracej vlny sme sa dohodli, že nám už treba aj Peckovú otvoriť. SHMU sľuboval 8°C, JV, čo je na Peckovú dobrý smer. Igor, Luděk a ja sme sa v nedeľu pred poludním vybrali na cestu…
Paľo sa zapojil tiež, iba že po vlastnej osi.

Už pri stúpaní zo Sobotišťa sa nám to nezdalo celkom podľa predpovede. Keď sme prišli na Turbulátor, našli sme Paľa zapadnutého prednými kolesami v snehu. Po chvíľke experimentovania pomohla Dacia s lanom.
JV vietor 10m/s a teplota do 4°C a sneh nás presvedčili, že to otváranie kopca asi odložíme. Iba Paľo, keďže sme tam už boli, poskladal model a hrdinsky polietal asi 10 min. Pristál do snehu, model sa po ňom kĺzal a nechcel zastaviť, až otvorené brzdy pomohli. Hneď na to mu vysielačové baterky oznámili, že už dolietal…

Ja som počas toho ako Paľo lietal, skúsil ako sa bude na Turbulátore správať piCAM kamera. Museli sme ju fixovať závažím, lebo v tom vetre sa hýbala. Problém pri detekcii modelu nastal vtedy, keď sa model „ponoril“ do tmavého pozadia od stromov a kríkov. Keď model vyletel vyššie, detekcia fungovala správne.