Otvárali sme Turbulátor

 
Už od stredy sme sledovali predpoveď počasia na víkend, meteorológovia hlásali príchod jarného oteplenia až na 18°C s JV vetrom. Prišiel víkend a na Turbulátor sme sa vybrali s Luděkom v nedeľu. Našli sme tam ešte zvyšky snehu a rozmoknutý terén. Teplota kolo 14°C, celkom znesiteľná, vietor JV, 8-15m/s, viac východ a miestami sa objavilo aj slnko.
Počas zimy sme „páčkovali“ so simulátorm CRRCsim u Luděka na stene, tak sme boli zvedví, či to bude mať nejaký prínos.
Rozbalili sme Stribogy a Rotmilany, naložili niečo cez 3kg a už to fičalo. Predtucha, že bočák nás bude trápiť celý deň sa celkom naplnila. Postupne sme pridávali záťaže. Vietor silnel a chvíľami sa stáčal na juh a vtedy to bolo veľmi slušné…
Lietali sme asi do 16.hod a obaja sme mali svetlé i temné chvíľky. Luděk to prepískol s baterkami, nemeral si čas lietania a jeho RM-A skončil „na kašu…“ To, že pristávanie na Turbulátore vo vetre 12-15m/s môže spôsobiť problémy sme si obaja overili (ja som mal trochu viac šťastia).
Otváranie novej sezóny sme ukončili „sobotišťskou“ s čajom v pizzérii.

Ako sa ukázalo neskôr, Luděkov RM-A nebol celkom „na kašu“, lebo krídla sa mu podarilo zreštaurovať. Na kašu tak zostal trup a výškovka.

 

No comments yet.

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.