Nockalm-Pokal 2018 – termická ruleta

Nockalm-Pokal 2018 – termická ruleta

Na cestu sme sa s Ľubom vydali vo štvrtok aj keď predpoveď počasia bola „iba pre optimistov“. Našťastie sa celkom nenaplnila a odlietali sme 9 kôl vo veľmi premenlivých podmienkach v krásnom vysokohorskom prostredí Korutánskych Álp v Rakúsku (2000m nm).
Zostavu doplnil Miloš Kromholc, ktorý išiel po vlastnej osi z Rakúskeho pôsobiska niekde pri Wiedni. S Milošom sme sa stretli v Arriachu a spoločne sme pokračovali do horskej chaty Walderhütte, ktorá je východzím miestom lietania. Treba prekonať ešte cca 30min pešej turistiky strednej obtiažnosti a ste tam, kde sa lieta.
Piatok ráno, po výstupe na hlavný kopec Wöllaner Nock a vybudovaní štartoviska, fúkal SV vietor 6-9m/s a ja, ako predpilot, som s radosťou odletel jeden celkom dobrý štart.
Hneď potom sa začalo lietať 1.kolo. Vietor pulzoval a postupne slabol až pod hranicu 3m/s. Ku koncu kola sa začali množiť opravy. Druhé kolo bolo po problémoch s vetrom rozdelené na dve skupiny a dolietalo sa až po mnohých opravách. To bolo za celý deň všetko.
Sobota sa lietala v znamení komu prišlo letel, komu nie ten neletel. Nie zriedka sa niekto povozil za 70s a niekto iný odletel s úsmevom okolo 45s. Bola to náhoda, čo komu prišlo. Takto sa odleteli 4 kolá, množili sa opravy, trápilo aj meracie zariadenie. Potom sa čakalo asi hodinu na vietor, ktorý pozvoľna začal silnieť na 4-5m/s. Odleteli sa spravodlivé dve kolá s časmi okolo 52 – 57s.

Večer sme v silom CZ-SK zložení oslávili Vaškove narodky, oslava nemala konca kraja…

Predpoveď na nedeľu bola slabý východný premenlivý vietor, k obedu dážď. Vyrazili sme na kopec a začali lietať ďalšie kolo. Vietor bol nevyspytateľný a ruleta pokračovala ďalej. Veľké rozdiely v podmienkach stále miešali poradím. Asi jediným spokojným v tomto kole bol Ľubo, ktorému sa podarilo zaletieť 42s s výraznou podporou termiky.
Snaha odletieť ďalšie kolo bola ukončená po odletení 10 pilotov a potom 30min. čakaní na vietor, kolo bolo zrušené a súťaž bola ukončená.
Zvíťazil Miro Trsek (CZ), druhý Manuel Rath (A), tretí Franz Prasch (A).
Naše umiestnenie: 13.F.Ruisl, 17.M.Kromholc, 21.Ľ.Ivan

FOTO a celkové výsledky
FOTO od Tomáša
VIDEO zo súťaže – Tadej Gostincar
VÝSLEDKY

Článok zo súťaže od Richarda na blogu Kopcolety

There are 1 comments. Add yours

  1. Avatar
    3rd júl 2018 | F.Ruisl says: Odpovedať
    Veľmi sa mi páči článok zo súťaže od Richarda na blogu Kopcolety

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.