MRA 2020 Dobšiná

MRA 2020 Dobšiná

V nedeľu ráno 20.09.2020 o 07.30 hod. som bol už na kopci Gugel a na moje prekvapenie bol celý Gugel „obsadený“ votrelcami s karavanmi, ktorí tam nocovali. Bol to hrozný pohľad na to čo si už ľudia na Slovensku dovoľujú a parkujú kde sa im zachce. Potom my modelári na to doplatíme tým, že sa na príjazde na Gugel postaví tabuľa so zákazom vjazdu a je po vtákoch!!! Dozvedel som sa ,že magistrát Dobšinej ako aj Mestské lesy majú toho dosť a takáto alternatíva je viac ako zrejmá.

Ale teraz k samotnej súťaži. V prvom rade som sa zameral na podmienky, ktoré v tak skorý čas boli presne také ako udávali internetové servery – fúkal mierny sever okolo 1 metra, ktorý okolo 8,30 hod. ustál a postupne sa začala naplňovať predpoveď pre tento svah. Po príchode ostatných pilotov okolo deviatej úž pofukoval mierny južný vietor, ktorý do 10.00 hod. zosilnel na požadované parametre potrebné k lietaniu. Po otvorení súťaže a patričných pokynoch sme o 10.30 hod. spustili pätnásť- kolový maratón, ktorý s výnimkou 20 minútovej prestávky trval až do 18.00 hod. 

celý článok  poslal Mgr. Štefan Andoga, riaditeľ súťaže

Výsledky

FOTO 

There are 3 comments. Add yours

  1. 23rd september 2020 | Štefan Andoga says:
    Rudo ospravedlňujem sa Ti za nepresnosť v článku. Penalizovaný bol Jaro Šimo. Vo VL si na siedmom a Jaro na ôsmom mieste, tak som to nejako prehliadol. Ešte raz sa Ti ospravedlňujem za nepresnosť.
  2. 23rd september 2020 | Rudo Sandor says:
    to ne ja to Jaro! a sutas bola vyborna.
  3. 23rd september 2020 | Štefan Andoga,Mgr says:
    Nie veľmi chcem komentovať svoj príspevok,ale využívam túto možnosť aby som sa veľmi pekne,verejne poďakoval Ferkovi za promptné uverejnenie môjho článku. Ferko srdečná vďaka a pozdravujem