MaSR F3F – RC Letka Košice

MaSR F3F – RC Letka Košice

Dvojdňový F3F maratón s 27 kolami  usporiadal Robo Bartok z RC Letka Košice  s výdatnou Lacovou podporou na Ostrom vrchu cez víkend 21.-22.5.2022.

V sobotu sa začalo lietať o 9:30 hod s vetrom 5-11m/s a odlietali sme 16 kôl. Podmienky boli mierne premenlivé. Oblačnosť a termika miešali poradím od prvého kola. Lietali sa časy tesne okolo 40s a niekoľko modelov bolo poškodených. Smoliar súťaže s dvomi poškodenými modelmi bol Rasťo (… a ešte aj pri ceste späť dostal defekt…). Kto si nedal pozor na pristátí skončil na stromoch aj napriek tomu, že miesta bolo dosť.

Nedeľa bola v očakávaní zopakovania sobotných podmienok ale nestalo sa. Ráno bol vietor iba mierny (2-3m/s) a smer bol viac zo severu. Čakali sme podľa predpovedi na zosilnenie a lietať  sme začínali na 2.8 – 3kg asi o 10. hodine. Postupne sa podmienky zmenili. Bočný vietor a kolísanie rýchlosti vetra sťažili rozhodovanie koľko navážiť. Pre ilustráciu rozdielnosti podmienok napr. v 26 kole sa Luděk trápil s časom 124.82s a najlepší čas v kole bol 47.26s.

Víťazstvo po 27 kolách vylietal Robo Bartok – RC Letka Košice (Wasabi), druhý F.Ruisl – LMK Istropolitana (Orden) a treťom mieste skončil Laco Vašek – LMK Tr. Turná (Wasabi). najlepší čas 34.24s zaletel Laco Vašek.

Výsledky na F3Xvault 

Súťaž prebiehala „svižne“ vďaka bázistom a dobrej organizácii. Bola to po dlhej dobe konečne súťaž hodná Seriálu MaSR F3F. Organizátorom patrí od všetkých pilotov vďaka za pekný víkend.  

Ešte Lacov článok na Bačabúku