MaSR F3F – RC Letka Košice

MaSR F3F – RC Letka Košice

V poradí štvrtá súťaž Seriálu MaSR F3F 2022  – RC Letka Košice sa lietala v nedeľu 24.7. 2022 na Chmeľove pri Prešove.

Letné horúčavy, atakujúce 40°C, prerušil práve jeden deň, nedeľa. S Ivanom sme prišli na kopec v sobotu, kde už bol Laco. Potom dorazil Robo s mančaftom a sľubovaná gril párty sa mohla začať…  Keď prišiel Miloš, debata už bola v plnom prúde a kolená na grile s tekutinami všetkého druhu sa veselo míňali. Predletovú prípravu narušil dážď, ktorý príjemne ochladil vzduch a my s Ivanom sme sa pobrali do rezervácie… (Motel Jami). Koľko kamiónov v noci prešlo neviem presne, lebo pri 186 som prestal počítať.

Ráno, po výdatných raňajkách, sme sa presunuli na kopec, kde sa už trénovalo. SZ vietor 5-8m/s s teplotou na bundy bol mierne z ľavej strany. Ešte sme stihli krátky štart a súťaž sa začala. Lietanie na bočák a termika neboli výnimkou, časy 46 – 54s. Pravá strana (báza B) bez bubliny skúšala „psychickú labilitu“ pilotov a jej preletenie asi najviac ovplyvnilo výsledný čas.  Ku koncu sa vietor „nakolmil“ na svah a pri vetre 7-8m/s sa časy vôbec výrazne nezlepšili (47-53s). 

Lietanie prebiehalo, pri počte 12 pilotov, svižne vďaka výborným bázistom, Robovej technike a veľmi dobrej organizácii.   S obednou pauzou, ktorú odgriloval Laco, sme lietali až do 18. hodiny so striedavými úspechmi. O podmienkach niečo napovie aj môj výsledok v 4. kole 99.39s (489,39 b) a Lacov najlepší čas kola 48.64s. Môj traťový rekord pokoril až Rasťo, časom 99.58s v 8. kole.
Po 12. kole odstúpil zo súťaže Laco, keď naletel 87,93s.  Celkovo sme odlietali 20 kôl, najlepší čas 44.91s Robo v 7. kole.

Zvíťazil Robo Bartok – RC Letka Košice (Wasabi), druhý Vlado Šimo – KLM Ružomberok (Shinto), tretí F.Ruisl – LMK Istropolitana (Orden).
Výsledky na f3xvault

Vďaka organizátorom za odvedenú prácu a Lacovi za týlové zabezpečenie….

Cestou domov sme zaspomínali aj na „meraný ostrý“…  a už o polnoci sme boli doma.
Ešte link na Lacov článok