Koniec F3F sezóny #2017

Vážení priatelia – piloti F3F

SAmáme za sebou v poradí už 21. ročník seriálových súťaži M-SR. V roku 1996 na základe rozhodnutia RLeM ZMoS pod vedením Ing. Vendelína Svetlíka a trénera Borisa Krpelána sa na Slovensku začal lietať seriál, ktorý niekoľkí „známi“- takzvaní piloti F3F chceli už skôr zlikvidovať /i keď pokusy sú aj teraz!!!/ a zaviesť jednorázové Majstrovstvá a tak pochovať kategóriu na Slovensku, lebo na verejné súťaže nikto chodiť nebude!!!
Našťastie sa im to nepodarilo a ani nedarí a tak doposiaľ sa lieta seriál, čo podľa môjho názoru je ten najlepší spôsob ako si poriadne zalietať a zasúťažiť.
Celé znenie článku od autora…
Mgr. Štefan Andoga-Clostermann


F3F sezóna 2017 skončila, sezóna 2018 klope na dvere

Laco_VasekUž dlhší čas tu apelujem na členov komunity, aby sa sezóna a nie len táto, ukončila spoločným stretnutím. Až na pár výnimiek sa komunita správa ako pštros s hlavou zapichnutou v piesku. Už pár rokov dozadu čo som to tu v tichosti sledoval spoza búčka tu medzi niektorými pilotmi panuje nevraživosť, hádky. Čo tak urobiť hrubú čiaru a pokúsiť sa to zmeniť? Nepripomínať si dokola čo kto urobil zle, nevyzdvihovať dokola čo som kedy urobil dobre aj keď netreba na oboje navždy zabudnúť… Čo tak nebrať tento náš koníček iba ako šport, ale aj ako zábavu a relax. Nemáte dosť problémov v práci, rodine, čo tak sa chodiť na kopec vyventilovať a problémy tam hodiť za hlavu?
Celé znenie článku od autora…
Laco Vašek


 

There are 3 comments. Add yours

  1. 29th november 2017 | Laco says:
    Sniežik sa nám chumelí... a je to márne, márne, márne. Všetkým s hlavou zapichnutou v piesku prajem krásne prežitie vianočných sviatkov a ničím a nikým nerušený dlhý zimný spánok.
  2. 24th november 2017 | Štefan ANDOGA says:
    AHOJ LACO,pozorne som si preštudoval Tvoj príspevok.NEBUDEM HO KOMENTOVAŤ A ANI NIČ ROZOBERAŤ. POVAŽUJEM TO ZA TVOJ OSOBNÝ NÁZOR, KTORÝ TI NIKTO NEMOŽE ZOBRAŤ. MOJ NÁZOR NA CELÚ ZÁLEŽITOSŤ SOM PREZENTOVAL VO SVOJOM ČLÁNKU. PODSTATA PODĽA MŇA TKVIE VŠAK V NEZÁUJME PILOTOV F3F PREZENTOVAŤ SVOJ NÁZOR VEREJNE HOCI AJ V KOMENTÁRI NA TEJTO STRÁNKE. ALE VIDÍŠ NIKTO OKREM NÁS DVOCH NEMÁ POTREBU SA K NÁŠMU KONÍČKU A K TVOJMU NÁVRHU VYJADRIŤ. ĎALEJ TENTO JAV ROZOBERAŤ NEBUDEM A NEBUDEM SA VYJADROVAŤ ANI K ZMoSu A "LERMaSu", LEBO JE TAM VEĽMI VEĽA PRÁVNICKÝCH A VLASTNÍCKYCH PROBLÉMOV. DOPREDU PREJUDIKOVAŤ,ŽE JE TO NEJAKÁ ZÁCHRANA LETECKÝCH MODELÁROV JE PREDČASNÉ. A ČO OSTATNÉ ODBORNOSTI, KTORÉ TIEŽ TVORILI A TVORIA ZMoS??!!! JA PODPORUJEM TVOJ NÁVRH ABY SME SA STRETLI A VYHODNOTILI ROČNÍK 2017
  3. 12th november 2017 | Laco says:
    "Piloti,ktorí odlietali päť súťaži takýmto spôsobom stratili veľa námahy,času a financii,nakoľko im stačilo tak ako väčšine odlietať iba tri súťaže a bolo by po celoročnom súťažení. Tak ako som už spomenul pre Seriál/ ak vôbec bude/ v roku 2018 je potrebné zvýšiť počet započítavaných súťaži do celkového hodnotenie." Nemyslím si, že to niekto berie tak, že škrtaním viacerých súťaží stratil veľa námahy, času. Myslím si, že každý z nás to berie ako koníčka a relax. Minimálne 10 pilotov by sa zúčastnilo aj viacerých súťaží keby sa uskutočnili a boli by vhodné podmienky, dovolilo im to zdravie, zamestnanie, rodina... a vôbec by neľutovali, že sa započítajú iba tri. Urobme stretnutie, preberme to a dohodnime sa.