Júlové polietanie

Júlové polietanie

Aj napriek júlovým horúčavám sme nezaháľali a skoro každý druhý deň sme v podvečer poletovali v Rusovciach s elektrami alebo na Braunsbergu so svahákmi.
Minulý piatok a v nedeľu sme postupne navštívili Braunsberg a Peckovú. Tu sa ku nám pridali Rasťo a Andrej s obrými maketami vetroňov. V piatok fúkal juh 4-5 m/s a v nedeľu SZ 4-6 m/s, takže s maketami sa odvážili do vzduchu len Rasťo a v nedeľu sa ku nemu pridal Fero s novým DG 808-S .

Ďalšie FOTO na G+

Peckova

V utorok sme s Ferom prvýkrát vyskúšali dunajskú hrádzu prívodného kanála pri obci Bodíky. Hrádza je tam vysoká cca 15 až 18 m. Fúkal JZ vietor kolmo na svah 4-6 m/s.
Chybou tejto dunajskej hrádze v celej dĺžke až po vodné dielo Gabčíkovo je skutočnosť, že pod svahom sú vysoké kríky a stromy, ktoré zatieňujú spodok hrádze a lietať sa dá iba presne na hrane, lebo za chrbtom máte vodu prívodného kanála. Chodník na hrádzi je široký asi 3m a potom je už „nenávratná“ voda Dunaja.
Má to však aj výhodu v tom, že musíte lietať presne na hrane a trénujete tak, ako by ste boli v Poľsku, Nemecku alebo v Dánsku ( budúce MS ) na hrane pri mori. Takéto podmienky sú pre väčšinu z nás neznáme a je potrebné aj takýto spôsob lietania na hrane vyskúšať .

FOTO a video na G+

Luděk Navarčík