FAI-Worldcup a Eurotour F3F – Rakúsko

FAI-Worldcup  a Eurotour F3F – Rakúsko

46. DONAU-WANDERPOKAL F3F – FAI Worldcup a Eurotour F3F sa konal 26.-27.4.2014 na kopci Braunsberg nad Hainburgom nedaleko od Bratislavy za účasti 48 pilotov z Rakúska, Nemecka, Českej republiky a Slovenska. Súťaž usporiadal tradične rakúsky klub 1.HMS Wien.
Súťaž sa začala v sobotu a čakalo sa do 15. hodiny na vietor. Dážď a bezvetrie počas celej soboty nedovolili ani jediný let.
V nedeľu sa počasie umúdrilo a začalo sa na južnej strane lietať v JV vetre 6-9m/s. Rozdielne podmienky a vplyv termických závanov testovali každého pilota.
Po štyroch kolách bola súťaž okolo 15:30 hod ukončená a za krátko potom bolo vyhodnotenie za účasti starostu mesta Hainburg.
Bolo vidieť, že rakúski favoriti sú vo veľmi dobrej forme a ukázali nám ako by to malo vyzerať. Lukas Gaubatz(A) zvíťazil, Martin Ziegler(A) bol tretí. Veľmi dobre lietal aj Filip Kalenský(CZ), ktorý obsadil druhé miesto. Ďalší veľmi dobrý rakúsky pilot David Starý zaletel vo výborných podmienkach najlepší čas súťaže 37,7s v 1.kole.
Od nás lietalo rekordných 11 pilotov. Najlepšie umiestenenie 11. F.Ruisl, 14. L.Ivan, 15. M.Bene a 19. M.Maslo. Poradie ostatných pozrite vo VÝSLEDKOCH.

1.HMS Wien si zaslúži pochvalu za bezproblémovú organizáciu súťaže aj napriek nepriaznivým podmienkam v sobotu a za veľmi dobrú atmosféru celej súťaže.

Pozrite si FOTO zo súťaže od Tomáša Winklera