F3F na špičky…

F3F na špičky…

Naša F3F aktivita s Luděkom pokračovala výletom na kopček „Nad Havranom“. Luděk potrebuje dostať Wasabi do krvi a ja som chcel vyskúšať nové kamery PiCamTracker urobené zo zvedavosti, podľa aktualizovaných informácií.

 Predpoveď vyzerala sľubne a pripojili sa Ivan s Mirom. Tak v štvorke sme sa zišli na mieste. Prvé pokusy lietať s 3 kilovým modelom neboli úspešné. Vietor bol síce 5-6m/s, studený, mierne z ľavej strany (súťažné podmienky) ale výtlak na kopci bol malý, poňali sme to ako tréning na seriálové súťaže… 

Neskôr prišiel ešte Ľubo Ivan a doplnil naše rady.

Lietalo sa pomaly, na bočný vietor a tešili sme sa z každej bublinky, ktorá prišla. Vietor bol premenlivý, prerušovaný a boli aj prípady núdzového pristávania, keď sa nedarilo udržať vo vzduchu.

Ivan skočil dolu do motorestu pre kávu s croissant-om, Luděk, Miro a ja sme nazbierali za čapicu špičiek do polievky.

Bázisti (nové kamery) fungovali veľmi slušne a mám pocit, že skúsenosti z vývoja autori pretavili do zlepšenia detekcie letiaceho modelu.  Skúsil som vylepšiť optiku zaradením flitra na objektív a zdá sa, že som tým nič nepokazil. Potešila ma spolahlivosť nového prenosu od kamery do stredu, k pilotovi.

Tradičný záver akcie sme urobili na Salaši pri Kunovskej…