F3 RES – NITRA

Na súťažných svahoch F3F Ružomberok nefúkalo, tak sme s Luděkom pokračovali v F3 RES snažení, tentokrát v Nitre. Predpoveď vyzerala dosť podivne ale príležitosť pozrieť sa do Nitry, ak sa dá, vždy rád využijem.

Počasie si nakoniec dalo povedať a za účasti 31 pilotov sme odlietali 6 kôl aj s prestávkou na obed. Lietalo aj niekoľko juniorov a to je fajn. Myslím si, že aj pre nich môže byť veľkou výzvou lietať s „ostrieľanými borcami“ z termických kategórií.
Celý deň bolo zatiahnuté nízkou oblačnosťou, zo začiatku trocha dážď ale termika, aj keď nie veľmi výrazná, nám dopriala letieť max-ká takmer v každej skupine. Počas súťaže sa 2x prehadzovali gumicúgy pre zmenu smeru vetra.

Znovu sa potvrdilo, že záujem o túto kategóriu je veľký. Lietalo sa na 7 štartoviskách v 5. skupinách. Organizácie súťaže opäť na dobrej úrovni, ďakujeme…

Ak sa chystáte vyskúšať si túto kategóriu, nie je jednoduché nájsť kompletné informácie k aktuálnemu dianiu, súťažiam a pravidlám na slovenskej F3-RES scéne. Musíte sledovať a preklikávať cez niekoľko portálov, čítať diskusie. Dá sa to, ale myslím, že by bolo jednoduchšie sústredenie informácií a registrácie na súťaže na jednom mieste, kde by boli informácie aktualizované a tiež vybrať zodpovedného – trénera pre F3 RES v štruktúre LERMAS. (Moja chyba, ospravedlňujem sa… prečítal som si v LERMAS, že trénerom F3 RES a F3K je Peter Malák).

#/  všetko je vo vývoji…  Karol urobil FB stránku F3 RES Slovakia  kde bude dávať informácie.

Táto kategória je veľmi rozšírená aj v susedných štátoch. Do budúcna sa dá očakávať vyššia návštevnosť aj týmto smerom.

Súťaž sponzorovalo združenie  Hrad TEMATIN,  partia výborných ľudí, ktorí sa spoznali pri práci, zážitkoch a príbehoch …

Veľmi tesné VÝSLEDKY
Predbežné poradie Seriálu MaSR F3 RES po 3 súťažiach

FOTO
Ďalšie foto:  Vojto Stupák