Donaupokal F3F 2017 World Cup & Eurocontest

Donaupokal F3F 2017 World Cup & Eurocontest

Na medzinárodnú súťaž F3F na Rakúskom Braunsbergu sme sa celkom tešili, lebo je to jedna z mála medzinárodných súťaží, kde nemusíme dlhé hodiny cestovať a kopec poznáme (obzvlášť Luděk a ja).
Zúčastnilo sa 46 pilotov z Českej republiky, Nemecka, Poľska, Rakúska a Slovenska. Predpoveď počasia bola … „iba pre optimistov“, aprílové počasie si s nami zašpásovalo. Ráno, keď som odchádzal z domu, teplomer v aute ukazoval 4,5°C.
Sobota začala v chladnom počasí po dlhom čakaní na SZ strane „za stromami“. Niektorí lietali vpredu, ďalší sa snažili využiť urýchlenie za stromami. Slabé podmienky na hranici FAI limitu pre vietor (3m/s) zariadili u 16-tich pilotov opravy, ktoré sa pre absenciu vetra ani nedokončili a prvé kolo bolo po 30 min. čakania zrušené.
Nedeľa začala brífingom o 8. hodine a dlhým čakaním na vietor, ktorý sa otočil podľa predpovede na juho-východ ale rýchlosť vetra nedosahovala 3m/s.
Bolo slnečné počasie a termika dráždila k poletovaniu so všeličím. Ja som si zalietal Alulu, Milan školil juniora, Franz šolíchal termiku, Hannes obsadil hranu elektroletom…
Niečo po 10. hodine sa vietor dostal na 3m/s a začal sa pokus odletieť aspoň jedno „čestné kolo“. Dopadlo to tak, že celé kolo so 17-timi opravami sa tentokrát podarilo odletieť, optimisticky sme začali druhé kolo v zlepšených podmienkach a usporiadateľ pomýšľal na odlietanie 4 kôl.
Žiaľ, asi po 15-tich pilotoch sa smer vetra zmenil viac na východ a Luděk už neodletel. Po 30 minútach čakania na vietor jury navrhla ukončiť súťaž a tak sa aj stalo.

Súťaž bola vyhodnotená z jedného kola.
Mne sa v oprave podarilo zaletieť najlepší čas kola a zvíťazil som, na druhom mieste bol Miloš Kromholc, tretí Jerzy Mataczyno (POL).
Celé výsledky VÝSLEDKY
Web stránka organizátora.

Usporiadateľ robil čo mohol (a niekedy aj viac…) ale poveternostné podmienky mu skrížili plány. Je to škoda, lebo vieme aké zložité a koľko námahy je v takýchto podmienkach súťaž organizovať. Súťaž bola organizačne a technicky dobre zabezpečená a 22 členný tím okolo Hannesa zvládol všetky „nástrahy“. Ďakujeme v mene našich pilotov…

Niekoľko fotiek zo súťaže na Google Foto