Almenland RACE (A) a Dánsko – Handsholm

Cez posledný májový víkend boli dve súťaže F3F.
Prvá, Almenland RACE – World Cup F3F v Rakúsku, na ktorej sa zúčastnilo 24 súťažiacich a medzi nimi aj piloti zo Slovenska.

Už od začiatku týždňa sme sledovali vývoj počasia, ktorý síce sľuboval aj dážď, ale hlavne južné prúdenie, no v slabom vetre. Všetko to smerovalo na lietanie na južnom svahu za stromami, na ktorí sme sa tešili, pretože tento druh lietania sa u nás veľmi nelieta.

1. súťažný deň – po zaregistrovaní a vylosovaní si čísel, sme sa presunuli na svah, kde nás privítali alpské zvedané kravičky, po ktorých v tráve ostávali drobné pozornosti a spolu s nerovným terénom, brázdami, drnami a kosodrevinami boli preverené pristávacie schopnosti každého pilota. Vietor bol slabý a začali sme lietať až po 12hod. Prvé súťažné kolo bolo zrušené, pretože viac ako 50% pilotov dostalo „refly“ hlavne z dôvodu nesprávneho smeru vetra . Boli prípady, že „refly“ prišiel hneď po odhodení modelu. Organizátori si ale pomohli a zalepili strelku merania smeru vetra (kúskom modrej pásky) a mohlo sa kolo reštartovať. Podarilo sa odlietať 3 kolá, hlavne to bolo bublinárčenie.

2. súťažný deň – prognóza vyšla, vietor nefúkal. Organizátori presunuli merač rýchlosti vetra až na krajnicu cesty, kde ako-tak fúkalo, ale ani to nepomohlo. Čas sme si krátili rozprávaním vtipom a hlášok zo známych filmou medzi nami a čechmi, pekne sme sa pritom bavili, je to celkom fajná „parta“ ľudí. Okolo 14hod sa rozhodlo o presunutí báz z pôvodného miesta asi o 200m viac doprava a začalo sa lietať. Za 2 hodiny sa podarilo odlietať 3 kolá, v silnom, miestami turbuletnom vetre, ale konečne to bolo to pravé F3F.

3. súťažný deň – podľa prognózy sa očakávali veľmi sľubné podmienky, ale ako to už býva, nevyšli. Aspoň nám slnko pripravilo krásnu korónu. Pôvodne sa plánovalo začať už o 10hod, aby sa odlietalo čo najviac kôl. Vietor fúkal, ale namiesto juho-východu to bol juho-západ, takže sa znova čakalo. Asi okolo 12hod sa spustilo kolo, ale hneď po druhom lete sa prerušilo. Lietať sa začalo až po 14hod a podarilo sa odlietať 2 kolá.

Celkovo sa odlietalo 8 kôl, V.Šimo obsadil nádherné 2.miesto, P. Rebroš bol 13. a M. Tkáčik 17.
Chcem sa poďakovať v mene nás troch Vašovi, ktorý nám neúnavne a ochotne hádzal modely.

Milan Tkáčik
FOTO

Zvíťazil Phillip Starý(A), výborne, na druhom mieste, sa umiestnil Vlado Šimo(SK) a tretí skončil Siegfried Schedel(D). Najlepší čas 35,01s zaletel S.Schedel v 5. kole.
Výsledky Almenland RACE 2016
Stránka organizátora

Druhá súťaž v Dánsku – World Cup / Euro Tour Hanstholm 2016 bola bez našej účasti.
Lietalo 45 pilotov, spolu 14 kôl.
Zvíťazil Thorsten Folkers(D), druhý Martin Newnham(GB) a tretí Radovan Plch(CZ), najlepší čas 39,28s zaletel v poslednom kole William Jul Ringkjøb(NOR).
Výsledky Handsholm
FOTO: Sverrir Gunnlaugsson na FB a FOTO Tomáša Winklera na G+
Stránka organizátora