Aerovleky vo Sv. Jure

Mali sme cez víkend v pláne F3F tréning ale počasie na svah nám nevyšlo. Sobotu sme využili na aerovlekanie s novou vlečnou SD Greenley, ktorú sme cez zimu postavili spolu s Luděkom. On urobil trup s výškovkou a všetkým čo tam patrí, ja som urobil krídla a grafický návrh designu. Motor  a väčšina vybavenia je použitá z Ravena, ktorý tragicky skončil pri aerovleku v Juri… (môj ASV20 to tiež schytal).

Prvé samostatné lietanie s novou vlečnou už Luděk úspešne absolvoval 8.5.2021 na Mirovom letisku vo Sv. Jure za výdatnej pomoci Vlada. Ukázalo sa, že treba vylepšiť podvozok a spevniť výškovku, čo Luděk hravo vyriešil. 

Sobota 5.6.2021 s pekným termickým počasím, bola ideálna na odskúšanie aerovleku. Dohodli sme sa, že zoberiem opravený ASV20 a Luděk bude vlekať. Prihlásil sa aj Paľo a tak sme sa zišli na letisku v Jure. Prišlo tam viac letuchtivých pilotov, tak sme mali aj „divákov“.

Po úvodnom „zahriatí vlečnej“ nastal okamih pravdy. Prvý štart sme ešte celkom nevedeli ako to dopadne 🙂 ale ďalšie už vyzerali celkom slušne. Paľo natočil niekoľko štartov (za čo mu týmto ďakujem) a tak som si to mohol večer pozrieť.  Najzujímavejšie sú štarty a keď sa to spomalí, je to… 

Pekný deň sme spolu ukončili v pizzerii u nás v Pétržke.

There are 5 comments. Add yours

 1. 8th jún 2021 | Laco Vašek says: Odpovedať
  XXL začínajú od mierky 1:3. Také hádzadlo ako Fero mám jedno v izbe v kúte, ibaže ASH 26. Ale uznávam, že pre niekoho môže byť aj vetroň v mierke 1:4 obrom.
  • 10th jún 2021 | Štefan Andoga, Mgr. says: Odpovedať
   Tu je odkaz na národné pravidlá:https://www.f3x.sk/wp-content/uploads/2017/11/Narodne-pravidla-RC-XXL-V18-10-2017.pdf S pozdravom Pišta
 2. 8th jún 2021 | Laco Vašek says: Odpovedať
  Kde je na videu XXL stroj?
 3. 8th jún 2021 | Štefan Andoga, Mgr. says: Odpovedať
  Ferko, krásne, najmä spomalený záznam a tá práca krídla je neuveriteľná. Pri normálnej rýchlosti záznamu to tak hrôzostrašne nevyzerá. Konečne záznam na skutočné XXL stroje!! Diky Vám. Štefan Andoga

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.