Turbulátor 2021


ludek_pristatie

Streda sa podľa predpovede ukazovala ako dobrý deň na Turbulátore. Z BA sme vypadli o 9:30 hod a cestou po diaľnici nás zdržala havária kamiónu. Pred Stupavou sme museli improvizovať, lebo to vyzeralo na 3 hodiny v zápche… Našťastie Luděk má cestu do Malaciek v malíčku a stálo nás to iba 30 min. zdržania. V Senici na pumpe sme zašli na kávu ako za starých čias, doplnil som si bagetu a potom, konečne, na Turbulátor.  

Fúkalo 7-9m/s pekne zospodu, teplota 15°C. Rozbalil som kamery a mohli sme fičať. Luděk naložil Ordena na 3,8kg, ja na 3,7kg. Neskôr môj Stribog zelený lietal s 3,8kg. Hneď po prvých otočkách bolo jasné, že dnes si dáme do nosa…

O nejakú dobu neskôr sa prišiel ukázať po dlhšej pauze aj Ľuboslav s Acáciou. Podmienky sa menili, smer vetra mierne tiež. Turbulátor nie je Ostrý vrch a bombovanie na Turbulátore je adrenalínová záležitosť, keď treba byť v strehu a očakávať neočakávateľné… Poznáme to a dnes sa Luděk o tom znova presvedčil, keď zavŕtal na pravej strane za stromami. Nepomohlo mu ani, že po prvom štarte pristál do kôpky konského trusu.   

Celý deň bol dostatok vetra a užili sme si to. Lietali sme po prvýkrát v tomto roku na Turbulátore a na začiatku aj s rešpektom, stromy zase podrástli. Ku koncu, okolo 17. hod., sa vietor stále držal na 4-5m/s.

Až na Luděkov vrták, všetko dopadlo dobre. Na ceste domov sme skúsili salaš ale bolo zatvorené (aj terasa). To by sme chceli na dnes asi priveľa…

A je tu  VIDEO aj s Luděkovým vrtákom – nahral Ľuboslav, ďakujem

There are 6 comments. Add yours

 1. 30th apríl 2021 | Ladislav Vašek says:
  Ludek, pustal som si ten zaver X krat. Budto je ten model nahovno, alebo ruky.
  • 1st máj 2021 | Štefan Andoga says:
   Pozrel som si ten záver letu asi 30 krát. Bola to jednoznačná hrúbka/chyba/ pilota .
 2. 29th apríl 2021 | Luboslav says:
  Ak dobre pozerám tak od 4.5. má fúkať juh okolo 6 m/s až do 13.5. ďalej moja predpoveď nesiaha. Teploty okolo 24-27°C. Vyzerá to nádejne.
 3. 29th apríl 2021 | Miloš Hudcovič says:
  Ja som mal včera čas až poobede, tak som vybehol len na Lysicu okolo 14 hodiny, vietor 4-7 ms, model na 2,7kg, niečo sa polietalo ale turbulátor je turbulátor.
 4. 29th apríl 2021 | Ladislav Vašek says:
  Ludek mal ist najskor potrenovat na Lysicu a nie hned na majstrov svah.
  • 29th apríl 2021 | Luděk Navarčík says:
   Ale ale Laco. Lysica je predsa obsadená PIEŠŤANCAMI, tak ma nejeduj. Turbulátor je NÁŠ kopec !