Stribog – F3F

Stribog – F3F

Dnes sa u nás teplota vyšplhala na 15°C a bol silný západný vietor. Na dobré podmienky sa v mojej dielni tešili krídla pre nový F3F model od Milana Demčišáka, preto nebolo už na čo čakať. Spolu s Luděkom sme vyrazili na Braunsberg a po krátkej jarnej prechádzke sme to na kopci rozbalili.

Model má niekoľko noviniek, ktoré som chcel vyskúšať. Nové sú profily na krídle, geometria klapiek a upravený je náhon Roll-Drive pre klapky a krídelká s použitím ložísk.

Rozmerove je model príbuzný Rotmilan-ovi MIDI, tak som krídla nasadil na trup a výškovku môjho červeného MIDI. Jedna z predností Milanových modelov je, že „všetko pasuje na všetko“ a diely sa môžu spolu kombinovať.

Názov nového modelu pochádza z mytológie starých Slovanov, ktorí uctievali STRIBOG-a, boha vetra a búrok.

Už prvý štart so záťažou 540g, STRIBOG ukázal, že znesie viac a tak som ho ešte dovážil. V silnej turbulencii na svahu bol model stabilný a veľmi obratný. Nový, ojedinelý tvar klapiek, stabilizuje model aj pri pristávaní. Dobre sa rozbiehal a v zatáčkách pekne „vystreloval“. Samozrejme, aj keď na bočný vietor, skúsil som pár osmičiek „za stromami“…
Po pár štartoch netreba robiť ešte žiadne závery. Nové veci fungujú a to je dôležité. Výsledky na súťaži budú najlepším porovnaním výkonu nového modelu.