MaSR F3F 2019 – Ružomberok

MaSR F3F 2019 – Ružomberok

V nedeľu 7.7.2019 sa uskutočnila štvrtá tohtoročná seriálová súťaž, ktorú poriadal KLM Ružomberok. Predpoveď z hľadiska smeru vetra nebola príliš priaznivá ani na jeden z víkendových dní.

Rozhodnutie či riskovať lietanie v tom čo bude k dispozícii alebo dúfať v náhradný termín, sa rodilo ťažko. Reálne podmienky napokon pomerne presne kopírovali predpoveď a po väčšinu dňa mal vietor výrazný odklon od ideálneho smeru. Najskôr zľava, popoludní sprava.

Napriek tomu opráv pre neregulérne podmienky bolo len pár a snáď všetkým pilotom sa ušiel lepší aj horší vzduch. Ako obvykle sa to nezaobišlo bez polemizovania komu v akom pomere 🙂

Zišlo sa nás 21 kusov, čo bol väčší počet ako sa stihol prihlásiť v oficiálnom termíne. Pre budúcnosť by sme prosili o jeho dodržanie.

Pôvodný mierne naivný plán odlietať 15 kôl, aby sa mohli škrtať 2 najhoršie výsledky, sa splniť nepodarilo, čiastočne aj zdržaním kvôli prebiehajúcim poľnohospodárskym prácam. Znovu sa potvrdila nutnosť mať vybavené povolenie od majiteľov pozemkov. Bez neho nás traktorista mohol po troch kolách poslať domov. Takto sme obišli len s opakovaním rozlietaného kola, keď stroj zachytil šnúru ľavej bázy.

Napriek tomu, snažili sme sa lietať bez prestávok a do večera sa nám podarilo ukončiť 10 kôl. Veríme, že pilotom dojem z ťažkých podmienok vylepšil výborný guláš, ktorý nám ako obvykle pripravil pán Gajan, za čo mu patrí veľká vďaka.

Rovnako aj našim kamarátom neúnavne pípajúcim na bázach. Poďakovanie patrí samozrejme aj všetkým zúčastneným pilotom za hojnú účasť a disciplinované správanie. Takže z nášho pohľadu môžeme považovať akciu v rámci možností za vydarenú a tešíme sa snáď o rok dovidenia.

V.Šimo
VÝSLEDKY
FOTO – Š.Andoga
Link na VIDEO od Roba

There are 3 comments. Add yours

 1. 13th júl 2019 | Štefan Andoga says:
  Vladko Šimo,ďakujem za perfektne usporiadanú súťaž. Podmienky boli regulárne a záležalo len a len na pilotovi ako sa s tým vysporiada.Fúkalo sprava,zľava ale vždy to bolo v norme a v súlade s pravidlami. Ešte raz ja osobne ďakujem Vladovi,Jožovi,Ivanovi a Bohušovi za príkladné plnenie povinnosti usporiadateľov.Ďakujem Robovi a Lacovi za pomoc.Srdečne ďakujem Ferkovi za výborný guláš. S pozdravom Mgr.Štefan Andoga
 2. 11th júl 2019 | Laco says:
  Komu a v akom pomere sa da vycitat z vysledkovej listiny.
  • 11th júl 2019 | Rudolf Masný says:
   Ale veď z výsledkovej je jasné , že prvý bol najlepší a posledný najhorší a ostatný mali proste smolu