RANÁ F3F OPEN 2016

RANÁ F3F OPEN 2016

F3F sezónu 2016 sme s Ľubom začali účasťou na WORLD CUP EUROCONTEST RANÁ F3F OPEN 2016, ktorá bola 1.4. – 3.4.2016.
Súťaž býva v skorom jarnom termíne, keď zima ešte dáva o sebe vedieť. Podobne to bolo aj teraz.
V piatok ráno bola teplota vzduchu okolo 5°C a pri premenlivom vetre do 5m/s to celkom slušne chladilo. Lietali sme na Písečnom vrchu, lebo smer vetra nebol vhodný na hlavný kopec. Postupne sa mierne oteplilo a vietor sa stáčal na východ. Odleteli sme dve kolá. V prvom kole 53.35s, v druhom 53.04s boli tisícky. Veľké rozdiely v časoch podľa podmienok postihli aj nás.
Sobota ráno začala námrazou na skle a trávnatom povrchu. Predpoveď počasia naznačovala lepšie podmienky a po rannom výstupe na Ranú sa začalo lietať na južnej strane (nad lomom). Pri účasti 39 pilotov trvalo každé kolo asi 1,5 hodiny a podmienky sa veľmi menili. Kto „mal vzduch“ letel, kto nie, ten mohol dúfať, že možno na ďalší štart… Rýchlosť chladného vetra dosahovala do 10m/s a odleteli sme 4 kolá. Postupne sa oteplilo a na záveternej strane kopca bolo celkom príjemne.
Sobotný banket prebehol v družnej debate pri chutnom jedle.
V nedeľu sme vystúpili na vrch po druhý krát a bublinová ruleta pokračovala ďalšími dvoma kolami vo vetre 3-4m/s, ktorý ku koncu už zoslabol.

Po 8 kolách zvíťazil Filip Kalenský (CZ), druhý Dieter Perlick (D) a tretí Pilipp Starý (A).
Naše umiestnenie: 14.Ľubo Ivan, 15.F.Ruisl.
Ja som v sobotu lietal s novým Stribogom a vyzerá to veľmi sľubne…

Celkové výsledky
Moje FOTO a tradičné kvalitné foto od TOMÁŠA

No comments yet.

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.