Povianočné lietanie na Braunsbergu

Povianočné lietanie na Braunsbergu

Už včera, keď SHMU dával sľubnú predpoveď na piatok v okolí BA, sme sa dohadovali kam pôjdeme lietať. Pôvodný plán na „Ostrý vrch“ sme po telefonáte s Lacom zmenili na turistický pochod na „Hnedú horu“ nad Hainburgom.
Luděk už dávnejšie poskladal nový ORDEN a chcel ho zalietať. Ja som bol asi pred týždňom s Paľom prevetrať Stribog zalený na Braunsbergu a nebolo mi treba dvakrát hovoriť… Odhodlanie zdolať cestu na Braunsberg pešo, v Luděkovi dozrelo až dnes. Snažil sa síce ešte Winterspere presvedčiť aby sme mohli ísť autom až hore ale nebol vyslyšaný.

Keď sme vyšli hore, čakal nás SZ vietor odhadom 4-6m/s, teplota 7°C a bolo slnečno. Naložili sme na tri kilá, ja niečo viac a prvý štart ORDEN-a bol pripravený. Po odhodení natlačiť, nad stromami mierne stúpanie, niekoľko opatrných preletov a potom už ako inokedy, ORDEN letí. Reflexné farby na konci krídla sú dobre viditeľné a pomáha to k lepšej orientácii vo vzduchu.

Ja som si upravil krídla starého Striboga pre vloženie záťaže rovnako ako to má Stribog+ a bol som zvedaví ako sa to podarilo. Zaradil som sa vo vzduchu k Luděkovi a striedali sme sa v lietaní za stromami. Išlo nám to celkom dobre, keď sa pri nás zrazu objavil Milan (námatková kontrola zo Žiliny). Predvádzali sme mu, čo jeho modely vydržia a Luděk pridal ukážku pristávacích manévrov. Nemal ešte správne nastavený butterfly, tak to pristávanie bolo aj s adrenalínom…
Nakoniec všetko dobre dopadlo, dali sme si ešte pár štartov a asi po hodine letového času sme to zabalili. Práve prišiel Hannes aj s Christianom, tak sme si zaželali do nového roku a vydali sme sa na cestu späť. Akciu sme skončili v bratislavskej pizzérii.

Bolo to pekné spestrenie po Vianočných sviatkoch a už sme potrebovali trochu pohybu na čerstvom vzduchu…

There are 1 comments. Add yours

  1. Laco
    29th december 2018 | Laco says: Odpovedať
    Pristava celkom ako ja :D

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.