Naše posledné F3F tréningové výjazdy

V nedeľu 21.10. sa po dlhšej dobe rozfúkalo a tak som Ferka oslovil a vyrazili sme spolu po obede na Peckovú-sever (aby nám reprezentant po MS na Rujane „nevychladol“). Po zverejnení tejto informácie sa ku nám pridal Laco Vašek. Fúkal SSV až 12 m/s, takže sme si dobre polietali a ukončili deň bez potreby náhradných dielov (nezdá sa mi, aby tento svah niekto nazval „TRIESKOVÁ“). Ako vždy sme to ukončili spoločným posedením na Salaši na Kunovskej priehrade. Laco trocha natáčal, VIDEO ako sme lietali.

Vo štvrtok 25.10. to konečne v tomto roku dobre fúkalo na Ostrý Vrch. Konštatovali sme, že je to len tretí krát, čo sme tu mohli lietať, lebo svah je super ale len na priamy SZ vietor. Po rannom mrholení sa na obed ukázalo slnko a ja s Ferkom sme okamžite vyrazili. Po ceste sme s obavou očakávali, či sa po predchádzajúcich daždivých dňoch vyškriabeme na kopec. Ani tentokrát sme nezabudli osloviť Laca Vaška ale ten bol v plnom pracovnom nasadení. Po krátkej debate prisľúbil, že až bude aj on v penzii, tak nevynechá žiadnu dobre sa ukazujúcu „štacu“.
Milo nás prekvapilo, že prístupová cesta po lúke ako aj kopec boli suché. Hore to riadne „driapalo na bomby, bomby“. Fúkalo priamo na kopec SZ s rýchlosťou vetra až 15 m/s. Hneď od začiatku sme naložili naplno. Ja ROTMILAN-a na 4,4 kg a Ferko ORDEN-a na 4,5 kg. Potom to už bol riadny masaker.
Lietali sme až do úplného súmraku a nevedeli sme sa výborných podmienok nabažiť. Po zastávke v pizzérii sme dorazili domov dosť neskoro, až pred deviatou.
VIDEO z úspešného výletu.

Luděk Navarčík

There are 1 comments. Add yours

  1. Laco
    27th október 2018 | Laco says: Odpovedať
    Triesková bude navždy Triesková. Kôstky som tam nikdy nevidel.,, Ostrý je najlepší brdek široko ďaleko.

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.