Havranie polietanie

Keď už dva týždne som v šoku z denných správ a iba s námahou sa denne nútim k tomu aby som ako tak fungoval, pripadá mi naše poletovanie úplne bezvýznamné… hlave to nevysvetlíš… musím myslieť na to, že veľmi blízo mňa masakrujú ľudí, ničia mestá a ľudia utekajú v strachu zo svojich domovov, zanechávajúc všetko… a ja s tým vôbec nič nemôžem urobiť.

Možno preto aby som sa z toho celkom nezbláznil a vyvetral si hlavu, vybral som sa vo štvrtok spolu s Luděkom a Mirom polietať na kopec nad motorestom Havran. Bolo slnečno, fúkal SV vietor 5-9m/s, teplota 5-7°C, teda kosa. Myslel som, že tento smer vetra by tu mohol fungovať ale bolo to ako vždy, aj trochu áno aj nie. Ale boli to FAI podmienky, tak sme zaťali zuby. Kamery som ani nevybalil, každý si skúšal niečo s nastavením, ladili sme štýl, nakladali, vykladali a lietali sme po celom kopci (vpravo, lebo tam to ide :-), vľavo, tam by to mohlo ísť). Po 10-tich minútach som mal premrznuté ruky tak akurát a bolo treba rozmrazovať, ešte, že sme sa striedali. Prichádzali aj svetlé okamihy aj keď veľmi striedmo.

Niečo po 16. hodine sme to ukončili. Miro povedal, že už má dosť, ja s Ľuděkom sme si dali ešte po štarte s našimi „dvojkami“. Od zimy sa stráca v prstoch cit, kapacita baterky silno klesá.

Na spiatočnej ceste sme objavili Kolibu Senica  a vyzerá to, že by to mohla byť náhrada za motorest na Kunovskej priehrade.

Ak by ste aj vy chceli morálne podporiť Odessa Spring F3F na F3Xvault

 

There are 1 comments. Add yours

  1. 12th marec 2022 | Laco Vašek says:
    Dúfam, že to peklo čoskoro skončí, Putlera a jeho generálov postavia pred súd a my sa budeme, za predpokladu že nás registrujú, spokojne venovať nášmu koníčku.