DOBŠINSKÝ KOPEC – GUGEL NESKLAMAL

V sobotu 6. mája 2017 sa DK- Gugli lietal v poradí XIII.ročník Memoriálu Rudolfa Andogu.Táto súťaž bola z dôvodov konania WC Slovakia Open bola zo septembrového termínu preložená na májový termín a to na 6.-7.mája 2017.Predpovede počasia celý týždeň neveštili nič dobré- prehánky, slabý vietor všelijakých  smerov, len nie tých správnych pre DK. Ale posledné trojdňové  predpovede a to YR.NO ako SHMÚ predpovedali skoro to isté. Pre Dobšinú a Dedinky vietor do 11.00 hod, sever do 3.metrov a od 11.00 hod. juh tiež len okolo 3. metrov. Lenže ta predpoveď čo sa tyká sily vetra neplatí pre Gugel,kde panujú a platia iba guglianske pravidlá. Presne podľa predpovede na Gugli sedel smer ale sila na juhu bola od  3. do 15.metrov. Na súťaž sa dostavili Ti naozajstní ftriefkári, ktorí doposiaľ nevynechali ani jednu príležitosť zalietať si na vynikajúcom svahu, ktorý ešte nikdy nesklamal. Na súťaž prišli V. Šimo,J.Šimo,R,Bartók,R. Šandor a lietal aj domáci pilot Š. Andoga.

V priateľskej a dobrej športovej atmosfére, bez stresov sme odlietali 10 letových kôl s vynikajúcimi časmi, ktoré sa dosahujú iba na DK a možno ich smelo porovnávať s hociktorou medzinárodnou súťažou vrátane majstrovstiev sveta!!! Veď 28 časov pod 60.00 sekúnd hovorí za všetko!!!! To sa v podmienkach Slovenska  dosahuje iba na DK a nikde inde!!!

Opäť raz sa potvrdilo to čo ja stále hovorím a tvrdím, že podmienky na kopci sa nedajú iba  tým čo udáva predpoveď,ale skutočným dlhoročným pozorovaním a dokonalým poznaním svahov, na ktorých organizujeme súťaže a nie od stola v obývačke s PC.

 Ja ako usporiadateľ súťaže ďakujem všetkým pilotom, rozhodcom za dobrú športovú atmosféru,výborné športové výkony a chcem vysloviť prianie ale aj presvedčenie,že Gugel nesklame ani počas seriálovej súťaže M-SR 10.-11. júna 2017, na ktorú pozývam všetkých pilotov,ktorí vedia čo je FAIR PLAY!!

 
VÝSLEDKY-6.5.2017-MRA
Mgr. Štefan Andoga, riaditeľ súťaže

There are 3 comments. Add yours

 1. Laco
  11th máj 2017 | Laco says: Odpovedať
  "Bájny" vyplynul z vašej ódy na radosť, z formy akou je článok písaný. Priezvisko mám a je v zozname prihlásených na Lysicu a bude aj na prihláške k vám. Mimo krátkej anabázy v kombatoch WWI som nikdy nič súťažne nelietal, lebo stále tvrdím, že súťaž zabíja koníčka. Staviam a lietam makety 1:3 z prvej svetovej (ôsmy rok lietam aktívne v českom cirkuse WWI, staviam a lietam makety historických vetroňov, pravidelne sa zúčastňujem na akcii Rétroplane. A čo sa týka strachu, mňa už v modelárčine a lietaní nemá čo vystrašiť. Bežne lietame pred 1000-10000 divákmi. F3F lietam z hecu a či budem predposledný, alebo piaty mi je úplne jedno. Nelietam preto aby som vyhrával, ale pre radosť a zábavu. Koniec predstavenia. Viac osobne na kopci.
 2. 10th máj 2017 | ŠTEFAN ANDOGA, MGR. says: Odpovedať
  Vážený pán LACO. Treba Vám len pogratulovať za také časy,ktoré ste dosiahli, bohužiaľ len v takom nič nehovoriacom polietani a nie v súťaži .Neviem kde ste zobrali pojem bájny kopec. Nikdy nič také nikde a nikto nenapísal!! Ja sa ako riaditeľ seriálovej súťaže nechám prekvapiť Vami a Vašimi výkonmi, pokiaľ si to nerozmyslíte a na súťaž skutočne aj prídete. Nikde som nezaregistroval Vaše výsledky v žiadnej RC kategórii !!! O tom či je to dobrý kopec nerozhodujete Vy a ani ja ale história lietania na tomto kopci a to od roku 1978, keď kategória F3F bola na FAI uznaná iba neoficiálna. Od roku 1978 na Gugli bolo odlietaných nekoľko desiatok súťaži a stálo sa iba v dvoch prípadoch keď sa súťaž kvôli poveternostným podmienkam neodlietala, a to hovorí v prospech tohoto kopca. A čo sa tyká dlžky bázy,pochybujem o tom,že Vy počas polietávania ste ju odmerali,tak presne ako píšete skôr si myslím, že to bolo len od oka- verte mi viem čo píšem,lebo aj my chodíme trénovať.Iste uznáte, lietať len tak a lietať na súťaži je rozdiel.Rád Vás uvidíme my z Brzotína a iste sa na Vaše lety sa tešia aj ostatní piloti F3F. Prajem veľa dobrých letových časov medzi bázami A a B a to aj na Lysici/ktorú dobre poznám/ ale najmä na GUGLI 10.-11.júna 2017.Dúfam, že som Vás nenaľakal a,že si to Vaše učinkovanie na Gugli nerozmyslite. Ďalej Vám chcem poradiť neznažte sa hodnotiť to kde ste neboli, lebo je to neseriózne a neprofesionálne. PES JE ZAKOPANÝ asi u Vás a nie u nás ale asi u Vás!!!! S pozdravom Mgr. Štefan Andoga,riaditeľ súťaže PS: Som presvedčený, že mate aj priezvisko
 3. 7th máj 2017 | Laco says: Odpovedať
  Na seriálovku na Gugli som mal v pláne ísť, ale ako tak čítam na tento "bájny" kopec sa musím tešiť, ako som sa kedysi tešil na Český bájny kopec Raná. Bol som tam niekoľko krát, ale nič bájne som na tom brdku nenašiel. Na Gugli som nikdy nelietal a tak sa nechám prekvapiť... a teším sa. Čo sa tých časov týka, minulý víkend sme na Lysici testovali nové pípače a teraz po prečítaní týchto riadkov si uvedomujem, že muselo byť niečo zle. Boli sme piati tak ako vy, odlietali sme 9 kôl a mali sme 27 časov pod minútu. A to podotýkam, že Juri, Mirec a Dráčik lietali medzi dvoma bázami vôbec prvý krát a ja som mal doposiaľ za sebou 5 meraných letov. Jediný "profík" medzi nami bol Miloš Kromholc. Fúkalo 4-5m/s v nárazoch 7. Bázy boli od seba cca 92m (žeby tam bol pes zakopaný?). Nechcem ti brať nadšenie, ale aj mi tu na západe máme svoj Gugel a možno dva. Namerané časy tu: Laco

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.