XV.ročník -MEMORIAL RUDOLFA ANDOGU F3F

XV.ročník -MEMORIAL RUDOLFA ANDOGU F3F

Celý týždeň od 16.-20. septembra som podrobne sledoval predpovede počasia na YR.NO a SHMU, ktoré pre oblasť Dedinky- Gugel boli dosť nepriaznivé, čo sa týka smeru vetra. Nie, že by boli neletové,čo sa Gugli nemôže stať/tam fúka stále/. Moje prianie bolo vypočuté, neviem kým a fúkal ten správny smer a v potrebnej sile.
Ráno 20.septembra som už o ôsmej bol na Gugli /ráno dosť studené/ a na moje prekvapenie nebol som tam prvý ale boli tam dve autá so značkami KE. Bol tam totíž, ako som sa z rozhovoru pri rannej kávičke s Robom dozvedel, že on aj jeho kamarát sú tu od piatka večera od 22.00 hod.
Pofukoval slabý severný vietor, ktorý sa počas asi päťminútového rozhovoru zmenil na júžný a už okolo pol deviatej sila vetra bola viacej ako tri metre a dalo sa už lietať, čo na tréning okamžite Robo využil a zalietal si so svojim novým WASABI.

Od desiatej sme začali lietať a do 16.00 sme v pohode s dlhými pretávkami odlietali 20 letových kôl a vynikajúcimi výkonmi všetkých pilotov. Skrátka vo vetre od 5 metrov do 12 metrov, sem tam s podporou jesennej termiky ani to inak nešlo, samozrejme aj pilotné umenie sa tu nedá opomenúť.

Letové časy si pozrite v priloženej VL.
Zvíťazil Vladko Šimo pred Zdenkom Matejkom a Robom Bartókom.

Celý ČLÁNOK K XV.MRA
FOTO , a ďalšie na FB
Štefan Andoga