F3F Záhorie #2/2021

F3F Záhorie #2/2021

Z obyčajnej verejnej súťaže na Turbulátore sa stala náročná súťaž. Kritické podmienky, silná turbulencia vietor 6-11m/s menil smer a lietanie nebolo vôbec jednoduché. Statočne bojovalo 13 pilotov, z toho 3 z Rakúska a Marko z Fínska.

Miloš zmeral bázy na 97m a mohlo sa o 10. hodine začať. Prvé kolá sa lietali vo veľmi turbulentných podmienkach a vzduch bol skúpy na bubliny. Niekto ale predsa dostal… 

Luděk zavesil Wasabi po 10. prelete vo 4. kole na najvyšší strom. Po skončení kola model oberali: najvyššie, až k modelu, sa dostal Miloš potom Miro a Igor. Hannes, Luděk so mnou, sme riadili operáciu zdola. 

Podmienky na lietanie počas celého dňa boli dosť ťažké. Rozhodovalo správne naváženie, podmienky v čase štartu, nesekanie bázy a udržanie stopy počas letu.

Najdlhšiu šnúru na 1. mieste od 2. do 9. kola ťahal Laco, potom na 1. miesto skočil Marko.  Skokanom súťaže, z 11. miesta po 1. kole na 2. miesto po 12. kolách som sa, aj vďaka posledným dvom kolám, stal ja (snáď mi bude odpustené). 

Poradie: 1. Marko Alho(FIN), 2. Fero Ruisl, 3. Josef Wiklicky(A). Najlepší čas 37.79s zaletel Josef Wiklicky(A)  v 8.kole. Výsledky a Štatistika.

Ukončenie súťaže prebehlo tradične v Salaši pri Kunovskej … 

Link na CELÝ SERIÁL 2021