F3F World Cup / ČSA Cup – Donovaly

F3F World Cup / ČSA Cup – Donovaly

V dňoch 5.-6.9.2014 sa na Donovaloch za veľmi slabých poveternostných podmienok konala „predsúťaž“ MS F3F 2014. Zorganizoval ju Letecko modelářský klub LMK ČSA pod taktovkou Tomáša Bartovského.
Zúčastnilo sa 50 pilotov, väčšina tých, ktorí budú pokračovať aj na MS F3F.
V piatok sme odlietali 3 kolá s najlepším časom 41,71s – Pierre Rondel (FRA) v druhom kole. Časté opravy predlžovali každé kolo.
Sobota začala miernym dažďom v ranných hodinách a vietor sa okolo 11. hodiny začal približovať hranici 3m/s. Hneď prvý štart sa opakoval niekoľkokrát a súťaž bola prerušená. Za celý deň sa nepodarilo odletieť ani jedno celé kolo. Množili sa opravy, niektorí piloti opakovali 6x,kým sa im podarilo dokončiť súťažný let. Poslední traja piloti nemohli odletieť, lebo vietor sa cez hranicu 3m/s už nedostal.
Súťaž bola ukončená a vyhodnotená z troch kôl.

Zvíťazil Simon Thornton(GBR), druhý Siegfried Schedel(DEM) a na treťom mieste skončil Gerardo Plaza(ESP).
Naše umiestnenie: 13. Marián Bene ml., 22. Rudo Masný, 27. Fero Ruisl, 38. Ľubo Ivan.

Celkové výsledky CSA Cup_f3f_2014

Počasie poznačilo priebeh súťaže a znova sa potvrdilo, že bez vetra sa lietať F3F síce dá ale s vetrom to vyzerá úplne inak… Nálada bola výborná, usporiadateľ sa snažil dotiahnúť aspoň 4 kolá ale aj napriek veľkej snahe to nevyšlo.Tomášovi Bartovskému patrí vďaka za usporiadanie súťaže a dobrú organizáciu. Záverečný banket po ukončení súťaže prebehol v dobrej nálade.

Predpoveď počasia na celý týždeň vyzerá veľmi zle, dúfame, že sa nenaplní.

Foto na GOOGLE + Tomáš, ďalšie FOTO