Donaupokal F3F 2016

Donaupokal F3F 2016

Tento ročník World Cup a Eurocontest F3F medzinárodnej súťaže v Rakúsku na Braunsbergu pri Hainburgu vyšiel podľa predpovede počasia. Krásny slnečný piatok a víkend s teplotami nad 20°C ale žiaľ bez vetra.
Podmienky na lietanie F3F veľmi slabé až žiadne.
Svetlý bod, ak sa to vôbec dá tak nazvať, bol v nedeľu od 9. hodiny, keď sa odlietalo jedno úplné kolo a druhé sa už pre nevhodné podmienky, nepodarilo dolietať.
Aj napriek snahe organizátorov súťaž bola zrušená.

FOTO mi poslal: Miro Grežo

Po tejto udalosti, ktorá sa môže prihodiť aj na iných súťažiach F3F, by možno bolo dobré nejakým programom nahradiť nevhodné podmienky pre súťaž. Zrušiť alebo preložiť viacdňovú medzinárodnú súťaž nie je možné. Problematické je aj vrátenie nie práve nízkych vkladov, lebo organizátor má so zabezpečením súťaže výdavky.
Diskutoval som s Milanom Janekom, čo by sa dalo robiť. Do úvahy prichádza elektropohon a stúpanie do obmedzenej výšky (napr. 100m) a potom lietanie 10 preletov.
Nie je to F3F ako ho poznáme dnes ale piloti, ktorí prišli na súťaž neraz dlhú cestu, by mohli súťažiť a iste by nemali pocit strateného času za 3 dni.
Ak máte nejaký nápad, dajte ho do komentára a možno niečo vymyslíme…

No comments yet.

Join the Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.